НБУ збільшив валютний резерв кредитних доларів і євро | 100 ІДЕЙ

НБУ збільшив валютний резерв кредитних доларів і євро

Україна поповнила свій валютний запас. У червні 2019 року золотовалютні резерви Нацбанку зросли на 6,4%, і досягли $20,6 млрд., повідомляється на сайті регулятора. На 1 липня вони покривали 3,4 місяця майбутнього імпорту (при стандартній вимозі в 3 місяці), інформує Ukr.Media.

Левову частину приросту забезпечили кредитори, у яких сукупно вдалося позичити $1,6 млрд:

 • Наша країна вперше за довгі роки провела розміщення єврооблігацій, номінованих у євро (досі Мінфін позичав у доларі): обсяг випуску склав €1 млрд. євро, при попиті €5,5 млрд. євро. Ставку встановили на рівні 6,75% річних.
 • Завдяки розміщенню внутрішньоукраїнських валютних держоблігацій вдалося отримати $325,8 млн. і €148,0 млн. До речі, ці кошти вдалося отримати дешевше: євро під 4,6% річних, а долари під 7-7,75% річних (останні доларові бонди коштували Україні 9,75% річних).
 • Набагато менше валюти надійшло в резерви НБУ природним шляхом — за допомогою викупу валюти на міжбанку. Лише $322,3 млн. Втім, і тут не обійшлося без кредиторів: значну частину «американця» Нацбанк викупив у кредиторів, які потребували гривні для купівлі облігацій внутрішньої держпозики. Це означає, що, коли закінчаться терміни обігу цих ОВДП, власники паперів можуть вийти з купівлею долара на наш валютний ринок, Нацбанку доведеться продавати американську валюту. За різними оцінками, 2/ 3 червневих доларових покупок НБУ припали саме на покупців ОВДП, і тільки 1/3 на експортерів, які конвертували свою виручку.

  Також у червні спрацював і третій чинник поповнення нацбанківських резервів — це переоцінка фінансових інструментів, яка дозволила наростити ЗВР на $254,6 млн.

  При цьому регулятору довелося відправити на виплату держборгу $952,4 млн.:

  • $773,6 млн. за внутрішніми валютними облігаціями,
  • $157,5 млн. — МВФ,
  • $21,3 млн. — іншим кредиторам.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...
  Поділіться своєю знахідкою

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *