Дії на дачі, які не варто робити в розпал дачного сезону

З часом і накопиченням досвіду я усвідомив одну просту "городню" істину: дача є, насамперед, відображенням життєвої філософії власника або власниці ділянки. Інакше не пояснити, чому в схожих умовах і в близькій відстані один від одного (іноді навіть "за парканом") в одних рослини ростуть легко і невимушено, а інші проходять через безліч труднощів, щоб досягти середнього результату, інформує Ukr.Media.

Коли я зрозумів цю істину, я почав звертати увагу на дрібниці та шукати недоліки у своїй поведінці. Саме тому я розробив для себе перелік дій і рішень, яких не слід здійснювати в розпал дачного сезону. І, звісно, як людина відкритої душі, охоче ділюсь з вами своїми спостереженнями.

Сліпо слідувати порадам в Інтернеті

Інтернет з часом перетворився на величезне сміттєзвалище інформації.

Ні, в безмежних просторах Всесвітньої Мережі все ще є цікаві ресурси, де можна отримати унікальні та самобутні знання про навколишній світ. Однак, у пошуках істини або вирішуючи чергове "городнє" питання, не варто заглиблюватись у найнижчі шари Інтернету — на численні форуми, де кожен власник ділянки вважає себе найвірнішим і безпомилковим на фоні інших "плебеїв" і "недосвідчених".

Тож, ніколи не варто бездумно слідувати лайфхакам, знайденим в Мережі, і слухати поради всіх підряд. Тому зараз, шукаючи інформацію, я обираю лише наукову літературу або перевірені "методички" щодо вирощування різних сільськогосподарських культур.

Вирощувати те, що не бажає рости

Пам’ятаю, як моя бабуся намагалася виростити кавун. Вона витратила безліч часу на догляд за єдиним плодом, не менше ніж на своїх онуків. І восени з гордістю продемонструвала результат — маленький кавунчик, який був абсолютно непримітним на смак і миттєво зник під час сімейного застілля.

Чи варто було витрачати стільки зусиль? Ні!

Ніколи не намагайтеся вирощувати на своїй ділянці те, що в принципі не може там рости. Більше того, звертайте увагу на ті культури, які не приживаються у вас. Повірте, навіть регулярний догляд за "примхливими" рослинами, а також "танці з бубнами" не виправлять ситуацію на городі. А якщо й виправлять, то заберуть у вас стільки сил, часу і ресурсів, що простіше буде придбати ту ж моркву в магазині, яку ви безуспішно намагалися виростити самостійно.

Забувати про відпочинок

Звичайно, "орати до сьомого поту" колись вважалося почесним заняттям. І, зізнаюсь, раніше, коли переді мною постало "неоране поле", я також переходив у режим "міні-трактора" і прагнув працювати з ранку до вечора.

Справжнім відкриттям стало усвідомлення важливості працювати розмірено і неквапливо, зберігаючи сили для спокійного відпочинку з чашкою чаю, розглядаючи результати денних зусиль.

На диво з’ясувалося, що трохи більше часу на виконання звичних завдань, а також просте вміння вчасно сказати "Стоп" самому собі, дозволяє не лише підтримувати центральну нервову систему в тонусі, але й розподіляти свої сили так, щоб втомлюватися приємно, а не виснажуватися, як віслюк.

Використовувати гербіциди

Це не зовсім ефективний метод боротьби з бур’янами. Багато хто стверджує, що культурні рослини не постраждають, якщо гербіциди застосовуються правильно.

Але постраждають, і я вважаю, що в домашньому господарстві краще уникати хімікатів, де це можливо.

Єдине виправдання для такого підходу — якщо ви дійсно хочете повністю очистити землю і дати їй відпочити пару років.

Надмірний полив

Чи помічали ви, як в дощові сезони різко погіршується зростання та смакові якості сільськогосподарських культур? Наприклад, картопля стає водянистою і зовсім несмачною!

Так чому ж багато

Джерело: ukr.media

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *