Гарбузові в червні-липні: оптимальні методи підживлення кабачків та гарбузів для росту і плодоношення
У червні та на початку липня рослини родини гарбузових активно розвиваються. Для доброго плодоношення їм необхідний родючий ґрунт, багатий на поживні речовини. Правильне підживлення надає культурам потрібні органічні та мінеральні елементи, повідомляє Ukr.Media.
Для задоволення потреб у додаткових поживних речовинах можуть бути корисні мінеральні добавки. Суміші з підвищеним вмістом калію, магнію та фосфору сприяють стимуляції росту зелені, цвітінню та формуванню плодів. Такі добавки можна придбати в садівничих магазинах. Щоб правильно визначити дозування, слід ознайомитися з інструкцією до препарату.
Деревна зола є природним джерелом калію, кальцію, фосфору та інших мікроелементів. Це підживлення допомагає розвитку кореневої системи та дозріванню плодів. Додаток також покращує структуру ґрунту, підвищуючи стійкість рослин до шкідників і хвороб. Одну склянку золи потрібно розчинити в літрі гарячої води, дати настоятися протягом доби, а потім ще раз розвести водою у співвідношенні 1:10.
Для підживлення кабачків і гарбузів дуже підходять органічні добрива. Вони містять необхідні речовини у формі, зручній для рослин. Це може бути компост, настій різноманітних трав або перегній.
Однією з найефективніших органічних добавок є пташиний послід. Завдяки високій концентрації корисних елементів його краще використовувати у вигляді настою. Кілька кілограмів свіжого посліду додають у 10-літрове відро води і настоюють тиждень під кришкою. Перед використанням концентрат розводять. На одну частину настою беруть десять частин води.
Добре зарекомендував себе і рідкий компост. Приготувати трав’яну добавку неважко. Відро заповнюють на ⅔ кульбабами, кропивою, конюшиною та іншою бур’янистою рослинністю, заливають прохолодною водою і залишають на 10 днів у теплому та добре освітленому місці. Для поливу садових рослин літр концентрату потрібно розвести в 10 літрах води.
Джерело: ukr.media