Який тип скління зробити на терасі, якщо хочеться там відпочивати не лише влітку, а й узимку

Тераса біля дачного будинку – це завжди правильне і дуже практичне рішення. Якби вона не була запланована спочатку, її завжди можна прилаштувати пізніше, було б бажання та фінансові можливості. Однак, щоб будь-яка тераса була функціональною і перебувати на ній було приємно, важливим є правильно скління. Саме воно відповідає за найбільшу тепловтрату, захищає від вітру та різноманітних опадів. Сучасних варіантів скління такого приміщення безліч, необхідно лише вибрати найбільш підходящий.

Незважаючи на те, що тераса не вважається житловим приміщенням, на ній завжди збирається багато людей: сім'я, гості, друзі. Якщо ж тераса не буде нічим засклена, то будь-яка негода може стати на заваді планам, і відпочинок буде зіпсований. Щоб цього уникнути і необхідне скління. Залежить воно від самої конструкції такої будови. Якщо веранда будується зазвичай на одному фундаменті, то тераса завжди примикає однією стороною до будинку, а дах тримається на чотирьох опорах. Якщо фундамент буде легкий, то додаткове, завжди важке, скління конструкція просто не витримає, особливо якщо фундамент не особливо міцний. Зазвичай рами або склопакети завжди великі, робляться від стелі до підлоги, щоб зберегти вид на ділянку. Тому найкраще, звичайно, вибирати найлегший матеріал, наприклад, полікарбонат, або пластик. А ось якщо фундамент міцний, то вже можна задуматися про подвійні склопакети та панорамні вікна. До вікон у будь-якому випадку будуть потрібні жалюзі, особливо, якщо тераса виходить на південну сторону.

Способи скління теж відрізняються, один з найпопулярніших це холодний. Такі варіанти зазвичай легкі і добре підходять для тих будинків, де господарі живуть тільки влітку. Фундамент під цей тип не обов'язково має бути дуже міцним, а основна функція полягатиме в захисті приміщення від вітру. Алюмінієве скління буде тим самим, яким склять лоджії, зазвичай такі вікна розсувні або розстібні, а ущільнення мають щіткове. Завдяки цьому є трохи утеплення, але підходяще тільки для літнього періоду. Температура на такій терасі триматиметься близько восьми градусів щодо вуличної.

З плюсів такого типу скління можна виділити легкість, що необхідно для слабкого фундаменту тераси, але термін експлуатації буде дуже великий. Встановити таке скління просто, вибір кольорів при цьому не обмежений, а доглядати також легко.

А ось до мінусів відноситься те, що частина таких віконних прорізів залишиться глухим, теплоізоляція досить низькою, а віконних палітурок при цьому буде багато, таке подобається не всім.

М'які вікна теж цікавий варіант, причому дуже доступний для всіх дач, та й купити можна в будь-якому магазині будматеріалів. Насправді це штори з товстої плівки, настільки міцні, що захищатимуть від вітру та не роздмухуватимуться. Кріпляться вони у віконних отворах на спеціальні кріплення, але також підходять лише для теплої пори року.

До плюсів відноситься те, що вага у матеріалу невелика, підійде для будь-якого типу конструкції. Зібрати та повісити можна самому, дуже легкий монтаж, а ціна невисока. У цьому плівка буває як прозорого кольору, а різноманітних відтінків.

Але мінуси – це практично відсутність шумоподавлення і низька теплоізоляція, а термін служби досить нетривалий. І навіть якщо знімати м'які вікна на зиму і в негоду, прибирати в сухе місце, через п'ять років вони стануть непридатними. А прозорість буде недостатня, оскільки плівка не може залишатися ідеально рівною, а пошкодити її вкрай легко.

Існує варіант скління без рам, тобто з удароміцних панелей, які будуть вмонтовані по всьому периметру. Вага у такої системи зовсім невелика, що безумовно відноситься до плюсів, а виглядати все буде красиво і при цьому без віконних палітурок. Такі панелі відкриваються як слайдер або зсуваються в гармошку, при цьому немає порожок.

Погана теплоізоляція – це мінус безрамної системи, оскільки зробити ідеальними стуки між усіма полотнами просто неможливо, а через ці щілини дощ і вітер будуть легко потрапляти в приміщення. Натомість велика ціна.

Все це тип холодного скління, але є тепле, до нього відносяться глухі вікна. Вони надійно захищатимуть від вітру, але при цьому всі варіанти потребують сильного фундаменту, тому що навантаження від них буде суттєвим. Для глухих вікон, які не відкриваються, будуть потрібні розстібні або панорамно-розсувні вхідні двері, тоді в приміщення зможе надходити свіже повітря і воно провітрюватиметься.

До плюсів таких вікон відносяться відмінний теплозахист, навіть якщо в приміщенні буде додаткове джерело тепла, воно збережеться всередині. Отже, варіант підходить не тільки для літнього періоду. Шумоізоляція теж є, на відміну від усіх варіантів холодного скління. При цьому ціна є дуже доступною.

А ось мінуси цього варіанта очевидні — складно буде провітрювати терасу, а якщо встановлювати розсувну вхідну вір, то вона стане дуже дорого.

Панорамні вікна – мрія багатьох дачників. Що може бути краще, ніж за сніданком на такій терасі милуватися квітучим садом на своїй ділянці. Панорамне скління можна зробити в цілу стіну тераси, а іноді і дві, при цьому рами будуть розсувними або орними.

Такі вікна добре захищають від негоди, що безумовно плюс, до того ж види будуть чудові. Панорамні вікна крім звичайних можуть бути тонованими і вітражними, сонце, проходячи через них, буде малювати всередині неймовірну картину. До того ж, освітлення в цьому приміщенні буде практично цілий день, а зовні будинок також прикраситься.

Але це і основний мінус, влітку, коли особливо жарко, через те, що скління панорамне, в приміщенні може бути занадто жарко, ніякі жалюзі не допоможуть. До того ж за вікнами доведеться стежити і ретельно, часто мити, не залишаючи розлучень, а вся ця конструкція коштує дуже дорого. До того ж, рами подібного типу вікон згодом можуть перекошуватись через свою вагу і розсувні та розстібні вікна просто перестануть відкриватися.

Існує цікавий варіант рам-гармошок, який дозволить складати дві та більше секції вікна, збудованих в один ряд. Складатимуться при цьому вони в гармошку, і займатимуть дуже мало місця у відкритому вигляді.

До плюсів відноситься розширення простору тераси, адже такі вікна розкриваються повністю, і приміщення на вулиці та під дахом стають одним. Розсуваються дуже легко, до того ж є варіант відкривати їх частково. Мають відмінну теплоізоляцію, а порожка немає, завдяки цьому можна спокійно пересуватися між вулицею та терасою з подібним типом вікон.

Природно, вага такої конструкції дуже великий і підійде не для всіх терас, це мінус, до того ж ціна буде набагато вищою за всі інші варіанти.

Відкидні та поворотні варіанти хоч і менш затребувані через складність конструкції, все-таки теж підходять для деяких. Такі системи можуть бути частковими, наприклад, відкидатися тільки верхня частина вікна, що відповідатиме за провітрювання приміщення. При цьому поворотні здатні відкриватися як усередину, так і назовні, вони вже відкриватимуть стулки.

Теплоізоляція у варіанта хороша, він довговічний, а склопакети також встановлюються різноманітні. До мінусів можна віднести велику вагу віконних рам через їх конструкцію, а також наявність вільного місця. Коли стулка відкривається всередину, їй потрібно повністю відчинятися, диван або стіл поруч уже не поставити.

У альтанці тільки й робити, що дивитися кіно – «Коммандо»: яка зброя використовувалася у легендарному бойовику 1985 року

Обговорити буде що – Навіщо італійській поліції знадобився Lamborghini Huracán

Источник: novate.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *