Як вибрати бризер для квартири: види та поради щодо вибору | ivd.ru

Постійне перебування в кімнаті, де дуже задушливо, запорошено або волого, негативно відбивається на здоров'ї та настрої людини. Тому дуже важливо створювати та підтримувати комфортний мікроклімат у житлових приміщеннях. Для цього використовують різноманітне кліматичне обладнання. Познайомимося з одним із представників такої техніки та з'ясуємо, який бризер вибрати для своєї квартири.

Як вибрати бризер

Що це таке
Коли потрібно встановити кліматичний прилад
Критерії вибору пристрою
Продуктивність
– Розміри
– Тип фільтрації
– Підігрів повітря
– Рівень шуму
– Напрямок подачі потоку
– Спосіб управління
Короткий висновок

Як працює бризер

Бризер називається пристрій, який забезпечує приплив свіжого повітря в приміщення. На відміну від припливного клапана робить це примусово. Таким чином, нормальний повітрообмін можливий навіть при герметичних вікнах і щільно зачинених дверях. Принцип дії обладнання дуже простий. Вуличне повітря забирається через отвір і подається до корпусу приладу. Тут він очищається, ступінь очищення залежить від встановленої системи фільтрів, можлива іонізація, ароматизація та знезараження. Деякі моделі здатні підігрівати чи охолоджувати повітряний потік. Підготовлене вуличне повітря подається до кімнати. Таким чином система замінює насичене вуглекислотою та вологою повітря на свіже, забезпечує нормальний мікроклімат у приміщенні.

Коли потрібна установка кліматичного обладнання

Під час проектування будівель усередині приміщень передбачається природна вентиляція. Вона передбачає видалення відпрацьованого повітря з кімнат, для чого встановлюються витяжні вентшахти, і надходження чистого повітря з вулиці. Останнє стає можливим під час провітрювання, відчинення дверей, наявності негерметичних віконних рам тощо.

Сучасні квартири стають дедалі енергоефективнішими. У них встановлюють герметичні віконні та дверні блоки, використовують будівельні та оздоблювальні матеріали, що «не дихають». Все це різко скорочує приплив вуличного повітря та негативно відбивається на внутрішньому мікрокліматі. Перелічимо проблеми, впоратися з якими допоможе встановлення бризера.

  • Духота та підвищена вологість. Виникає через надлишок вуглекислого газу та вологи, що виділяються при диханні. Таке властиве приміщенням з порушеним повітрообміном, коли немає припливу чистого повітря або воно недостатнє. Найчастіше таке буває за порушення тяги витяжки. Брізер примусово подає повітряний потік, тому зможе виправити ситуацію навіть за відсутності тяги.
  • Протяги, постійне переміщення повітряних потоків. У кімнатах постійно відчувається “холодок”, вентрешетки можуть вібрувати. Це відбувається при надмірній тязі витяжки. Занадто активний повітрообмін негативно впливає на мікроклімат. Брізер врівноважить повітряні потоки, прибере протяги.
  • При провітрюванні до приміщення потрапляє вуличний пил та бруд. Особливо актуальною є ця проблема для городян, які живуть на вулицях з активним рухом транспорту. Кліматична техніка забирає вуличне повітря та якісно його очищає. Забруднення залишаються всередині системи, що фільтрує.
  • При провітрюванні турбує вуличний шум. Це для міст, будинків, розташованих біля жвавих магістралей, т.п. При роботі бризера вікна закриті, якщо вони герметичні, шуму немає.

Який бризер краще вибрати у квартиру: основні критерії

Продуктивність

Це один із найважливіших критеріїв вибору обладнання. Показує, який обсяг повітря може бути поданий до приміщення за одну годину. Вибираючи продуктивність моделі, треба орієнтуватись на об'єм кімнати. Він розраховується множенням довжини на ширину та на висоту. Отримане значення – мінімальна продуктивність приладу. Наведемо приклад. Розрахуємо для кімнати завширшки 3 м, заввишки 2,5 м, завдовжки 6 м. Знаходимо об'єм приміщення, він дорівнює 45 куб. м. Таким чином, потрібно підбирати модель, продуктивність якої 45 куб.м/годину і вище.

У рекомендаціях, як вибрати бризер для кімнати, можна знайти іншу методику розрахунку. Вона пропонує орієнтуватися на кількість людей, що постійно перебувають у приміщенні. За санітарними нормами на одну особу має припадати не менше 30 куб. м повітря. Таким чином, для підтримки нормального повітрообміну в приміщенні, де мешкають дві особи, потрібен прилад продуктивністю 60 куб. м/год. Якщо людей троє, пристрій потужністю 90 куб. м/годину, т.е. буд.

Розміри

Випускають два види бризерів: повнорозмірні та компактні. Перші досить габаритні, але ж вони потужніші, видають великий обсяг повітря на менших швидкостях, отже, працюють тихіше. Компактні моделі дають економію місця, причому менш потужні. Щоб забезпечити необхідну продуктивність, їм доводиться працювати на високих швидкостях, що підвищує шум при роботі. Тому не завжди компактна модель буде найкращим вибором. Повнорозмірні займають більше місця і коштують трохи дорожче, зате вони продуктивніші, їм не доводиться працювати «на знос», що продовжує термін служби.

Тип фільтрації

Прилади-бризери вважатимуться припливними очищувачами повітряного потоку. Вони встановлена система фільтрації, від її наповнення залежить якість очищення повітряних мас. Перелічимо основні фільтри, які можуть бути встановлені в устаткуванні.

  • Базовий фільтр. Зупиняє великі частинки забруднень, пух тощо.
  • Фільтр тонкого очищення. Затримує дрібнодисперсний пил, але найдрібніший пропускає.
  • Нера-фільтр. Зупиняє дрібний пил, різні алергени.
  • Адсорбційний фільтруючий елемент. Очищає повітряний потік від запахів, нейтралізує гази та дим.
  • Фотокаталітичний фільтр. Знищує бактерії та віруси, очищає потік від деяких летких хімічних сполук.

Ефективність очищення повітря залежить від набору елементів, що фільтрують. При виборі моделі необхідно уточнити свої переваги. Так, для алергіків бажаний НЕРА-фільтр, що затримує алергени, жителям великого міста стане в нагоді адсорбційний елемент, що нейтралізує вихлоп і прибирає запахи, тощо.

Важливо. Треба розуміти, що елементи, що фільтрують, потребують обслуговування. Згодом вони стають непридатними, після чого їх замінюють. Термін служби залежить від інтенсивності використання. Якщо заміна не проведена, прилад перестає очищати повітряний потік, що подається.

Підігрів повітря

Деякі моделі оснащені функцією підігріву повітряного потоку, що надходить в них. Вона дає можливість комфортного використання кліматичного обладнання в холодну пору року. Підігріте очищене повітря надходить до кімнати, не знижуючи при цьому температуру всередині неї. Особливо потрібна функція підігріву в регіонах з холодними зимами. Але й інших областях вона затребувана. Якщо підігрів не потрібен, його можна відключити. Важливий момент. Вибираючи, який бризер із підігрівом краще підійде для квартири, треба звернути увагу на робочий діапазон зовнішніх температур. Вони повинні відповідати кліматичним умовам регіону встановлення. Для холодних областей вибирають прилади з потужнішим нагрівачем, для теплих — менш потужним.

Рівень шуму

Кліматична техніка працює без перерви, тому дуже важливий рівень шуму, що видається їй. Нормою протягом дня вважається фоновий шум у межах 40 дБ, у нічний час це значення знижується до 30 дБ. На ці показники слід орієнтуватися. У технічній документації вказують шумність пристрою. Для спальні або дитячої, де люди відпочивають, краще вибирати мінімально шумні моделі. Для вітальні чи кухні підійдуть більш гучні пристрої.

Напрямок подачі потоку

У класифікаціях, які бувають бризери, обов'язково згадується поділ у напрямку потоку. Це важливий критерій, що визначає місце встановлення обладнання. Універсальними вважаються прилади, які подають вгору потік. Він піднімається та рівномірно розподіляється по всьому приміщенню. Такі бризери можна ставити на будь-якій висоті і в будь-якому місці дискомфорту не виникне. Складніше розмітити пристрій, що подає повітря вниз. Воно створює потоки, які можуть відчуватися як протяг, що рухається по підлозі. Особливо це помітно в холодну пору року, якщо не використовується підігрів. Оптимально встановлювати такий бризер на максимальній висоті від підлоги. Подібні проблеми виникають і з пристроями, що подають потік праворуч або ліворуч. Тільки в цьому випадку вони менш виражені. При бічній подачі при виборі місця для установки потрібно вибрати таке, щоб повітряний потік не перекривався меблями, стінами, чимось подібним.

Спосіб управління

Керування пристроєм може бути різним. Найпростіші моделі управляються кнопками на корпусі, більшість приладів оснащуються пультами дистанційного керування, що досить зручно. У деякі моделі вбудовують модуль wi-fi, що дозволяє керувати ними не лише з квартири, а й віддалено. Спеціальна програма смартфона дозволяє відключати і запускати бризер, створюючи комфортний мікроклімат до повернення господаря додому.

Короткий висновок

Підіб'ємо підсумок, як правильно вибрати бризер для квартири. Насамперед потрібно визначити його продуктивність. Для цього можна орієнтуватися на площу кімнати, але правильніше буде враховувати кількість людей, що постійно знаходяться в ній. Після цього треба підібрати необхідні фільтри, якщо є бажання, то додатковий функціонал, наприклад, ароматизатор або озонатор. Уточнюють напрямок подачі потоку, що визначає місце установки приладу, рівень шуму та наявність підігріву. Остання функція не буде зайвою, вона не потрібна лише у спекотних країнах. В помірному кліматі вона потрібна. Інакше використання бризера в холодну пору буде некомфортним. В останню чергу вибирають розміри та дизайн кліматичної техніки. По можливості краще взяти повнорозмірну модель, яка вважається більш практичною та довговічною.

Источник: www.ivd.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *