Притча про старого самурая, або як правильно реагувати на провокації

«Не всі усвідомлюють, що наше призначення в цьому світі — жити в гармонії. Ті, хто це знає, ніколи не будуть конфліктувати з іншими»,- Будда, повідомляє Ukr.Media.

Це надзвичайно мудра думка, яку ми повинні завжди тримати в пам’яті, якщо прагнемо адекватно реагувати на провокації. Тепер давайте ознайомимося з історією старого самурая…

Старий самурай

Давним-давно, неподалік від Токіо, жив старий самурай. Протягом свого життя він здобув безліч перемог у битвах та здобув повагу. Молоді воїни з усієї країни приїжджали до нього, щоб навчитися його мудрості та мистецтву бою.

Одного літнього дня до його дому прийшов чоловік, відомий своєю агресивною поведінкою. Провокаційний стиль спілкування цього самурая дратував його супротивників. Вони вступали з ним у бій, керуючись гнівом, і в результаті зазнавали поразки.

І ось цей молодий самурай вирішив здолати старого воїна, щоб додати до своєї слави перемогу над легендарною постаттю.

Але, скільки б він не намагався, молодий самурай, що досяг успіху в нечесних методах бою, так і не зміг спровокувати старого воїна. Пройшло кілька годин, і меч старого самурая залишався неоголеним, що змусило його ворога визнати поразку, відчуваючи приниження.

Проте учні старого самурая були розчаровані поведінкою свого наставника. Те, що він не витягнув меча у відповідь на образи, вони вважали проявом боягузтва. Вони не забарилися дорікати йому.

На що вчитель відповів, що подарунок, який вам пропонують, але ви його не приймаєте, залишається у дарувальника. І якщо ви не берете до уваги гнівні та образливі слова, вони залишаються власністю того, хто їх вимовив.

Які уроки можна винести з цієї історії?

«Тримати гнів у собі — це як хапати розпечене вугілля в намірі кинути його в когось іншого, адже в такому випадку ви згорите лише самі», — Будда.

Незалежно від того, скільки психологічного вантажу ми несемо, завжди знайдуться токсичні особи. Це деструктивні особистості, які маскують свій негатив під виглядом бажання допомогти, щоб потім нашкодити нам, викликаючи почуття провини та живлячи наші страхи і невпевненість у собі.

Іншими словами, якщо ми не відреагуємо на провокацію, якщо знайдемо в собі сили не прийняти токсичні подарунки, а замість цього промовчимо або відповімо нейтрально, намагаючись уникнути спілкування з цією особою, ми зможемо захистити себе від отрути цієї людини.

Навчіться реагувати свідомо

Якщо нам вдасться відповідати на провокації свідомо, а не піддаючись емоціям, завдати образи буде дуже важко. Таким чином, ми створимо навколо себе практично непроникний бар’єр, що захищає від різного роду безглуздих нападів.

Це можна зробити наступним чином:

Спробуйте виявити всі свої вразливі місця, які можуть змусити вас втратити контроль. Це допоможе зберігати розум холодним навіть у найскладніших ситуаціях.

Залиште минуле в минулому. Що сталося, те сталося. Який сенс постійно відчувати страх або сором за події, які трапилися багато років тому? Витягніть з цієї, можливо, неприємної ситуації цінний урок і рухайтеся далі.

Контроль над емоціями є однією з наших основних здібностей. Якщо ми піддамося емоціям, ми легко втратимо цей контроль. Але якщо на кожну життєву ситуацію реагувати свідомо, ми убезпечимо себе від токсичності.

«Кожне слово, яке ми вимовляємо, ми повинні підбирати з увагою до людини, якій воно адресоване — адже саме від наших слів залежить наше внутрішнє самопочуття», — Будда.

Ми постійно стикаємось із вибором — прийняти чи відкинути провокацію. Наша реакція — наш вибір.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *