Самостійна заготівля землі для посадки рослин

Листова земля

Листова земля легка, пухка, багата гумусом. Вона виходить з опалого листя липи, клена, ясена, в'яза, плодових рослин. Її не варто готувати з листя дуба, тополі, верби, дерев, які містять багато дубильних речовин. А також – будь-якого листя, ураженого хворобами чи шкідниками, інформує Ukr.Media.

Щоб заготовити листову землю восени складіть штабелями зібрані листя, промочите їх коров'яком, ущільніть. Наступним літом 2-3 рази перемішайте, за потреби зволожуючи водою. У липні в напіврозкладене листя додайте вапно (0,5 кг на 1 куб. м). В кінці другого літа земля буде готова. Але якщо ви не дуже активно її перемішували і поливали, доведеться почекати ще рік. Зберігайте землю в закритому приміщенні.

Листова земля використовується при посіві насіння; як основа земельних сумішей для примули, цикламена, антуріума, бегонії, глоксинії, камелії, цинерарії; як замінник вересковой землі в суміші з торфом і піском.

Дернова земля

Дернова земля – щільна, важка, досить багата поживними речовинами. Зазвичай її збирають на луках і пасовищах, багатих конюшиною і злаками. Не варто брати землю в низинах і місцях з дуже кислим грунтом. Заготовляють її в першій половині літа, до початку дозрівання насіння – якщо не хоется мати справу з зайвими бур'янами.

Для заготівлі дерен потрібно нарізати пластами (товщиною 8-10 см, шириною – 20-25, довжиною 30-50) і скласти штабелями – травою до трави. В ідеалі такий штабель повинен являти собою куб (150х150х150). Вийде більше – буде гірше надходити повітря, менше – земля надто швидко просохне. Зверху

зробіть невелику ямку – в ній зможе затримуватися дощова вода. Добре, якщо ви проллєте пласти розчином гною. І два рази за літо як слід їх перекопайте – щоб земля збагатилася киснем. Через рік готову землю пропустіть через гуркіт – металеву сітку для просіювання – і відразу ж використовуйте. А решту зберігайте в закритому приміщенні.

Дернова земля входить до складу більшості земельних сумішей.

Деревна земля

Деревна земля за своїми якостями схожа на листову, але легко закисає. Поживних речовин у ній мало. Вона готується з тирси, подрібнених деревних залишків пнів, коренів, гілок, кори.

Для заготівлі деревну масу складіть штабелями, змочіть коров'яком. Далі – все як завжди: регулярно перевертайте вилами, не забуваючи про воду і коров'як. Втім, можна обійтися і без гною, замінивши його мінеральними азотними добривами – найкраще сечовиною (4,4 кг на 1 куб. м маси).

У чистому вигляді деревна земля застосовується вкрай рідко. Зазвичай використовується для поліпшення фізичних властивостей грунту.

Торф'яна земля

Торф'яна земля – легка, пухка, волога, багата гумусом. Її збирають на болотах – верхових і низинних. Підходять торф і торф'яна крихта.

Для заготовляння торф складіть шарами, чергуючи з гноєм і вапном, – в штабелі висотою 40-60 див. Наступні два роки вам доведеться періодично перемішувати його і поливати гнойовою рідиною.

Торф'яна земля використовується для вирощування гортензій, азалій, камелій, рододендронів, орхідей і папоротей; для сівби дрібного насіння; для поліпшення фізичних властивостей важких ґрунтів.

Перегнійна земля

Перегнійна земля – це перепрілий гній. Вона найбільш багата поживними речовинами, особливо азотом. Якщо використовувався коров'ячий гній, вона важка, якщо кінський – легка.

Заготовляють її протягом усього сезону. Для цього складіть гній в штабелі, прикрийте торфом і час від часу перемішуйте протягом 1-2 років.

Перегнійна земля не застосовується в чистому вигляді, але додається в більшість земельних сумішей.

Компостна земля

Компостна земля – це перегнилі за 2-3 роки відходи рослинного і тваринного походження: трава, залишки їжі, фекалії і т. д. Вона багата поживними речовинами, і її дуже легко приготувати.

Відходи складають у так звану компостну купу і, знову ж, регулярно перемішують. Шари змочують коров'яком або додають азотні мінеральні добрива. І так три роки.

Компостна земля використовується, щоб зробити садовий грунт пухким і більш родючим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *