Хто живе на фіранці? Вчені попереджають про небезпеку ванних штор

На шторці у ванній кімнаті, особливо в складках і нижній частині, можуть накопичуватися небезпечні бактерії, інформує Ukr.Media.

Висока вологість створює ідеальні умови для розмноження бактерій та грибків. Цвіль на шторці може поширюватися по стінах, стелі та сантехніці, що негативно позначається на здоров'ї.

Метилотрофи, бактерії, які харчуються продуктами життєдіяльності мікробіоти людини, наприклад, пропіоновою кислотою (яка надає специфічний запах поту), можуть викликати симптоми застуди. Вони утворюють рожеву плівку на стінках ванної та на шторці.

Бактерія серрація харчується фосфатними поверхнево-активними речовинами та фосфоліпідами рогового шару шкіри людини, викликаючи кон'юнктивіт. На шторці можуть оселитися мікобактерії, стійкі до хлору, золотистий стафілокок, кишкова паличка, одноклітинні гриби та інші шкідливі мікроорганізми, що викликають шкірні реакції та проблеми із сечостатевою системою.

Як захиститися:

  • Розвішуйте шторку після кожного використання, щоб вона просихала і не утворювала біоплівку та плісняву.
  • Регулярно провітрюйте ванну, щоб знизити рівень вологості.
  • Раз на тиждень замочуйте шторку в розчині оцту. Це допомагає знищити бактерії. Однак оцет не вбиває їх повністю, тому шторку слід міняти раз на три місяці.
  • Для незначного забруднення використовуйте часточку лимона або зубну пасту на вологій губці, щоб протерти уражені ділянки.
  • Плями плісняви можна очищати за допомогою суміші соди та нашатирного спирту. Нанесіть її, залиште на 10-15 хвилин, потім протріть і змийте водою.
  • Тканинні фіранки можна прати в машинці, проте вони вбирають більше вологи і вимагають частого прання, щоб запобігти розвитку бактерій та грибків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *