7 речей, які не любить спатифілум і не цвіте

Комусь підходить слабокислий ґрунт, комусь нейтральний. Одні рослини надають перевагу сонячній стороні на вікні, інші — півтіні. Всі ці та багато інших дрібних факторів необхідно враховувати, якщо ви хочете досягти тривалого, красивого та яскравого цвітіння. Дізнайтеся 7 речей, які не любить спатифілум, усуньте їх і побачите результат!

Факт № 1: нейтральний ґрунт

Спатифілум його зовсім не любить. Ґрунт необхідно періодично підкисляти (наприклад, лимонною кислотою), і тоді листя перестане сохнути і буде смарагдово-зеленого кольору навіть взимку!

Факт №2: сухе повітря

Це ще один фактор, який негативно впливає на стан спатифілуму. Періодично обприскуйте його, бажано з додаванням підживлення на основі бурштинової кислоти, інформує Ukr.Media.

Факт № 3: хаотичні підживлення

Спатифілум любить сталість. Якщо дати йому одну підгодівлю, через тиждень — іншу, пізніше — третю, з зовсім іншою формулою, то це позначиться негативно на його стані. Краще використовувати комплексне добриво пролонгованої дії згідно з інструкцією на упаковці (наприклад, 1 раз на 2-3 місяці).

Факт №4: вологе повітря

Деякі садівники стверджують, що спатифілум не любить підвищену вологість. Проте все навпаки! Біля нього можна навіть увімкнути зволожувач повітря та залишити на деякий час. Це тільки йому піде на користь! Тоді кінчики не висихатимуть.

Факт №5: холодне повітря

Спатифілум дійсно цього не любить і погано реагує на протяг. Коренева система швидко охолоджується, і кінчики листя починають сохнути. Тому намагайтеся уникнути ситуацій, коли спатифілум обдуває холодне повітря.

Факт №6: гаряче повітря від батареї

Спатифіллум також не переносить жар, що йде від батареї в опалювальний сезон. Тоді досить швидко розвивається хлороз. Якщо ви не хочете переносити квітку в інше місце, гарячі батареї можна чимось прикрити.

Факт №7: похмура погода взимку

Якщо хочете, щоб спатіфілум добре себе почував цілий рік, то взимку йому обов'язково потрібне досвітлення. Для цього використовуйте фітолампи.

Як удобрювати спатифіллум дріжджами, щоб росло нове листя?

Нічим не гірше за дорогі добрива, результат — через 2-4 тижні.

Сьогодні на порядку денному — рецепт цінного підживлення спатифілуму звичайними сухими дріжджами з пакетика. Якщо робити його регулярно, рослина розгортатиме все нове і нове листя, незалежно від вологості повітря та внесення інших підживлень.

Чому саме дріжджі гарні як підживлення для "Жіночого щастя"?

Спатифілум у природі росте у будь-яких вологих місцях. Йому подобається бережок біля струмка та тропічне болото. У таких умовах у землі міститься дуже багато органіки: постійно пріють коріння рослин або опале листя. Під дією вологи та роботи ґрунтових мікроорганізмів відбувається постійне вироблення великої кількості саме органічних поживних речовин.

Ви можете спробувати створити умови батьківщини спатіфіллуму у його горщику. Нам потрібно тільки населити ґрунт живою мікрофлорою, яка так само посилено перероблятиме ґрунт і даватиме "Жіночому щастю" органічне харчування. А його великі обсяги звичні для спатіфіллуму. Він почне швидше рости, випускаючи нове листя і розростаючись за площею горщика.

Для створення мікрофлори найпростіше користуватися звичайними сухими дріжджами, які продаються в пакетиках і є в будинку кожної господині. Це — корисні дріжджові грибки, які стануть працівниками фабрики для постачання органіки кімнатній рослині.

Дріжджі мають ще один недооцінений плюс. Дріжджові грибки, розмножуючись у ґрунті, витісняють шкідливі грибки. У тому числі плісняві та ті, що викликають гниль. Дуже актуально з огляду на те, що спатифілум треба часто поливати і мокрий ґрунт може спровокувати гниття коренів.

Як годувати спатифілум дріжджами: просто і ефективно

Краще брати свіжі пекарні дріжджі — лише з відкритого пакету.

Формула добрива максимально проста: на 1 л теплої води потрібно 1 г сухих дріжджів та 2 столові ложки цукру.

Перемішайте інгредієнти. Поставте заготовку добрива у тепле місце: наприклад, на сонці або біля батареї опалення або поруч із плитою.

Накрийте ємність рушником чи папером.

Залишіть на 3 години. За цей час дріжджові грибки активізуються. І почнуть розмножуватись за рахунок цукру. Все, як при приготуванні тіста.

Перемішайте ще раз.

Розведіть дріжджовий настій з водою 1:5.

Полийте спатифілум по вологому ґрунту, захоплюючи і краї, і центр горщика. Доки вода не стане витікати з дренажних отворів. Це означатиме, що дріжджі потрапили в усі куточки ґрунту — те, що потрібно!

Залишками можна полити інші рослини, яким подобаються органічні підживлення. Наприклад, бегонії, троянди, антуріум. Влітку сміливо підгодовуйте дріжджами городні та садові культури.

Щоб підживлення довго працювало, не допускайте пересихання ґрунту в горщику зі спатифілумом. Тримайте його в теплі, тому що дріжджі чутливі до зниження температури. Повторювати підживлення можна не частіше 1 разу на місяць. Перші результати зазвичай помітні через 2-4 тижні. Починає розвертатися нове листя, з'являються нові паростки з боків.

Дотримуйтесь цих нескладних, але вкрай важливих порад. І тоді спатифілум почуватиметься чудово!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *