Через відсутність фізичних навантажень серце людей стає таким же як у мавп | 100 ІДЕЙ

Через відсутність фізичних навантажень серце людей стає таким же як у мавп

Серед близьких нам приматів представники нашого виду виділяються вражаючою витривалістю. Люди легко здатні пробігти не один десяток кілометрів або пересуватися пішки цілий день, не відчуваючи особливих проблем: вважається, що все це вказує на загінний тип полювання, якими займалися наші далекі предки. Витривалості людського тіла допомагає цілий ряд адаптацій, і одна з ключових — унікальна будова серця, інформує Ukr.Media.

Роберт Шейв (Robert Shave) з Університету Британської Колумбії і його колеги порівняли форму і продуктивність серця у горил, шимпанзе, а також представників чотирьох груп людей: бігунів на великі дистанції; спортсменів, які грають в американський футбол; селян, які займаються натуральним господарством, і звичайних городян, які ведуть малоактивний спосіб життя. Про результати своїх спостережень вчені повідомляють в статті, опублікованій в журналі PNAS.

Автори відзначають, що горили і шимпанзе в цілому ведуть не надто рухливе життя і багато сплять, хоча здатні до неймовірних для нас спалахів активності і сили. Їх серця адаптовані до подібних навантажень: вони мають товсті м'язові стінки і округлу форму. Людське серце більш витягнуте — насамперед за рахунок збільшення лівого шлуночка, який прокачує по тілу насичену киснем кров.

Крім того, з кожним ударом людське серце злегка закручується, що дозволяє прокачувати більше крові при кожному скороченні, а також більше набирати її в шлуночок при розслабленні між ними. За словами Шейва і його співавторів, серця мавп до такого не здатні, в результаті їх можливості перекачувати кров досить обмежені. Зате вони краще адаптовані до різких спалахів активності і роботи при підвищеному тиску крові.

Серця людей, не звиклих до фізичних навантажень, поступово втрачають багато які «людські риси» стають більш округлими і закручуються під час роботи не так помітно, як у шимпанзе. Більше того, такі ефекти виявилися і у футболістів, які роками тренували вибухову силову продуктивність: м'язові стінки їх серця стають товщі, однак адаптації, пов'язані з витривалістю, проявляються слабше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *