В Україні створили Національний інститут житла | 100 ІДЕЙ

В Україні створили Національний інститут житла

В Україні створили Національний інститут житла. Очікується, що він сприятиме збільшенню кількості доступного житла для внутрішньо переміщених осіб, а також людей, будинки яких були пошкоджені або зруйновані внаслідок повномасштабної війни.

7047_2_hr.jpg (67.19 Kb)

Про це повідомили у Мінреінтеграції. Там зазначили: також інститут слугуватиме дослідницьким, аналітичним та інноваційним хабом. Зокрема:

проводитиме загальнонаціональні опитування;
збиратиме дані про наявний житловий фонд, включаючи соціальне та інше доступне житло, “особливо в регіонах, що найбільш постраждали”.
“Ця інформація буде зібрана на спеціальній онлайн-платформі. Й сприятиме пошуку житлових рішень національними, місцевими та міжнародними партнерами”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що Національний інститут житла діятиме як дорадчий орган при Уряді України. Він:

вивчатиме чинне житлове законодавство;
надаватиме консультаційну підтримку реформам та приєднатися до розробки відповідних програм.
Водночас, наголошується, заснувала інститут Норвезька рада у справах біженців. За підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Українцям збираються “міняти” квартири

Разом з тим, до кінця 2024 року до сесійної зали Верховної Ради може бути внесений законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів старого житлового фонду – для розгляду у другому читанні. За ним, під оновлення підпадають як “хрущовки”, так і будинки старого фонду. Мета ж цього – вирішити в такий спосіб проблему застарілого житлового фонду..

Як розповіли в “Мінфіні”, загалом в Україні налічується близько 45,6 тис. будинків старого фонду. А також понад 17 тис. аварійних будинків.

Водночас, наголошується, у проєкті закону прописано, що будівлі, які підпадають під оновлення, можуть бути реконструйовані/модернізовані. Зокрема, у них можуть бути проведені:

заміна комунікацій, вікон, інженерного обладнання;
утеплення фасадів;
створення пристосувань для забезпечення потреб людей з інвалідністю тощо.
Також не виключається знесення будівель. Після чого на їхньому місці будуть зведені нові будинки.

“Рішення – реконструювати чи зносити – прийматиметься окремо в кожному будинку, з огляду на результати енергетичного аудиту та техніко-економічних розрахунків. При цьому в законопроєкті прописано можливість примусового відчуження земельних ділянок у рамках реконструкції мікрорайонів — у разі “суспільної необхідності”. Якщо власники ділянок будуть проти, вирішуватиме це питання суд”, – розповіли аналітики.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *