“Якщо в житті немає сенсу, ви втратите всіх, кого любите”. Сумні істини, які ми усвідомлюємо надто пізно
Життя часто навчає нас важливим істинам через власний досвід, але іноді ці уроки приходять надто пізно, інформує Ukr.Media.
Ми розглянемо п'ять фундаментальних істин, які більшість людей усвідомлюють лише з часом. Вони можуть здатися суворими, але їх розуміння допоможе вам прожити більш усвідомлене та щасливе життя.
Сенсу в житті немає
Точніше, за вас його ніхто не створить і його потрібно придумати самому. Якщо жінки ще якось із цим справляються, знаходячи сенс у сім'ї, в дитині, то з чоловіками повна біда. П'ють, їдять і доживають свої дні, що дуже сумно.
З сенсом життя ви не народжуєтесь і з неба він на вас не впаде. Його тільки потрібно знайти і для кожного він буде свій власний.
Вам навіть психолог не допоможе його відшукати, не витрачайте гроші.
Стосунки не вічні, крім одних
Ваш найкращий зв'язок, який ви коли-небудь створите, це власний зв'язок із самим собою. Будь-які інші стосунки, навіть якщо вони здаються вам вічними і непохитними, можуть закінчитися, немає жодних гарантій.
То чому ж ви зраджуєте себе, якщо єдина людина, яка завжди буде з вами, це ви самі. Ваша любов до себе має бути непохитною.
І не важливо, що інші вважають це егоїзмом. Вони на вас це просто навісили.
Кому ви потрібні задоволений собою, самодостатній і люблячий себе, — ще відіб'єтеся від рук.
Вас ніхто не врятує
Часто ми думаємо: "ось знайду свою людину, ось знайду свою другу половинку і життя заграє яскравими фарбами".
Повертаючись до першого пункту нагадуємо, що щасливим ви можете зробити себе самі, а не хтось ззовні.
Скринька до щастя відкривається зсередини.
Хтось інший не виправить ваше життя, не долюбить вас, не врятує, не стане другою половиною, змиріться. З таким мисленням ви заженете себе в глухий кут.
Перш ніж створити стосунки з іншою людиною, навчіться створювати їх із собою, тоді високий шанс, що у вас щось вийде. Станьте спочатку потрібними собі.
У психології є три етапи становлення особистості: монада, діада, тріада.
Перекладаємо на нормальну мову:
- Коли ви вчитеся жити самостійно в гармонії з собою (монада)
- Коли ви вчитеся жити вдвох у парі з іншим (діада)
- Коли ви вчитеся бути в сім'ї з дитиною (тріада)
Перескочити пункти неможливо!
Керуючи своїм ставленням до світу, ви керуєте реальністю
Ми живемо не в об'єктивному світі. Ми живемо у світі своїх уявлень про нього, у своїх рожевих окулярах. І чим швидше ви це зрозумієте, тим швидше станете щасливими.
Чим старшими ми стаємо, тим більше нам здається, що раніше було краще. Здається, що були розумніші ціни, була краща політика, та й взагалі якось жилося простіше.
Відкриваємо секрет, так думає кожне покоління і якби це було об'єктивно, світ би вже давно рухнув.
Уявіть, ми летимо з вами перший раз у літаку на сусідніх кріслах, але є нюанс. Один з нас боїться літати. Ситуація однакова, але один через свої фільтри мислення вчепиться в крісло і думатиме, що ми всі помремо, а другий насолоджуватиметься видом, і це буде найкращий день у його житті.
Вибір власного ставлення за будь-яких життєвих обставин — це величезний людський привілей, яким ми чомусь не користуємося, а варто було б.
Страждати — це вибір
Як казав Харукі Муракамі: біль неминучий, а страждання — це ваш вибір.
Відкриваємо секрет психотерапії і економимо вам гроші на відвідування психолога.
Наприклад, до психолога приходить клієнт з депресією і каже: "я нічого не хочу, мені нічого не цікаво, я не знаю навіщо жити і вставати з ліжка".
Вся психотерапія зводитиметься до того, щоб людина взяла відповідальність, знайшла сенс і побачила хоч якесь світло в кінці тунелю, за яке можна зачепитися і прийняти усвідомлене рішення не страждати.
Поки людина сама не прийме такого рішення, психолог не допоможе.
Джерело: ukr.media