Як за першими фразами в діалозі розпізнати емоційно нестабільну та агресивну людину
У нашому повсякденному житті ми нерідко стикаємося з людьми, чия поведінка може нас насторожити або викликати дискомфорт. Часом за зовні доброзичливими словами ховаються ознаки агресивної або нестабільної поведінки. Досвідчені психологи виділяють кілька «сигнальних» фраз, які можуть вказувати на емоційні або психічні розлади людини. Якщо в бесіді ви чуєте ці фрази, варто бути напоготові, інформує Ukr.Media.
Усі навколо ідіоти
Ця фраза часто сигналізує про те, що людина схильна до негативних думок і оцінки навколишнього світу. Вона зосереджена на собі й не здатна приймати чужий погляд. Така людина часто переконана, що тільки вона розуміє, як влаштований світ, а всі інші — або дурні, або неадекватні. Постійні звинувачення оточуючих у некомпетентності можуть бути показником внутрішньої агресії, яку людина проєктує на інших. Це свідчить про те, що людина не може співчувати, співпереживати й постійно перебуває у стані підвищеної конфліктності.
Ти мене не розумієш
Коли людина часто говорить, що її ніхто не розуміє, це часто свідчить про знижену самооцінку та проблеми з комунікацією. Вживання цієї фрази може вказувати на маніакальні або параноїдальні настрої, а також на почуття відчуження. Така людина може бути схильною до ізоляції та сприйняття будь-якої незгоди як загрози.
Я завжди правий
Категоричне твердження власної правоти вказує на негнучкість мислення та відсутність самокритичності. Така людина може не сприймати аргументи, критикувати інших за найменші помилки, але ніколи не визнавати власні промахи. Це часто проявляється у людей із нарцисичним розладом особистості. Іноді, за низької самооцінки, людина намагається довести всім, що вона має рацію, і отримати похвалу. Схильність завжди вважати себе правим може вказувати на проблеми з агресивним контролем і неможливість будувати здорові соціальні стосунки.
Ці три фрази — «Усі навколо ідіоти», «Ти мене не розумієш» і «Я завжди правий» — можуть бути сигналами емоційної нестабільності, агресії або глибоких внутрішніх проблем. Якщо ви помічаєте їх у поведінці співрозмовника, краще проявити обережність. Уникайте спілкування з такими людьми.
Джерело: ukr.media