Перетворюємо герань з палиці в пишний кущик: догляд, добрива та полив

Герань — популярна гарна рослина, яка росте у багатьох вдома. Однак що робити з нею, коли всі квітки відцвіли, і рослина зупинилася в зростанні? Необхідно перетворити безжиттєву палицю знову в пишний, квітучий кущ!

Щоб омолодити пеларгонію, необхідно для початку зробити обрізку. Обрізку слід проводити тільки після (!) закінчення цвітіння. Добре проводити її в січні-лютому-березні. Ця проста процедура розбудить бруньки на рослині, інформує Ukr.Media.

Місця зрізів присипати корицею, щоб "ранки" зажили без проблем. Поки квітка не почне випускати нові пагони, полив слід зменшити. Як тільки рослина пуститься в зростання, її можна підгодувати будь-яким відповідним комплексним добривом.

Самі живці повинні бути близько 6-7 см в довжину. Приберіть зайве нижнє листя, залишивши тільки 2-3 листа нагорі. Нижній зріз також обробіть корицею. Залиште живці на пару годин, щоб зрізи підсохли.

Після цього їх слід висадити в покупний, хороший, пухкий ґрунт з вермикулітом. Живці в такому ґрунті відмінно укореняться. Зробивши поглиблення в землі, підсипте туди зовсім небагато стимулятора коренеутворення. Якщо у вас немає такого засобу, то можна взяти таблетки бурштинової кислоти, потовкти і також злегка присипати в поглиблення. Висаджуємо і проливаємо водою.

Прибираємо живці в пакет, періодично провітрюємо. У такому вигляді живці укореняться вже через 2-3 тижні.

З обрізаною ж геранню слід також провести деякі подальші процедури. Як тільки бруньки прокинулися, рослині потрібно дати азотну підгодівлю, щоб вона швидше наростило зелену масу. Для цього можна взяти аптечний розчин аміаку і розвести в таких пропорціях: 1 ч. л. препарату розчинити в 1 л води. Перемішати і пролити по вологій землі.

Другу підгодівлю слід провести з бурштиновою кислотою. Вона зміцнить рослину, простимулює її зростання і захистить від шкідників. На 1 л води беремо 2 таблетки бурштинової кислоти по 100 мг, перемішуємо розчин і обприскуємо по листю. Таку підгодівлю можна дати відразу ж після першої. Цих процедур досить для того, щоб герань оновилася і відновилася.

Детальніше про відновлення герані дивіться у відео нижче:

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *