Залежність від економії: як переживання через гроші руйнують життя
Надмірна економія, як і марнотратство, небезпечна і шкідлива, інформує Ukr.Media.
Економія і фінансова обережність — це здорові практики, які допомагають планувати майбутнє. Однак, коли економія стає надмірною і породжує постійний стрес, вона може перетворитися на нав'язливу залежність, що руйнує якість життя.
Залежність від грошей особливо ризикована, коли людина збирає їх безцільно. За такого підходу людина стає залежною від грошей, розповіли психологи.
Фахівці зазначили, що залежність від грошей може формуватися від бажання володіти якоюсь сумою грошей. Цей стан робить людину не сильнішою, а слабшою. Експерти підкреслили, що людина стикається з негативними наслідками від цієї звички. У цьому стані людина готова відмовляти собі в найелементарніших речах.
Залежність від економії проявляється у страху витратити навіть невелику суму грошей, боязні, що фінанси скоро закінчаться, а також у частих спробах жорстко обмежувати свої потреби. Це може призвести до тривожності, хронічного стресу і навіть ізоляції, коли людина уникає соціальних активностей або хобі, які передбачають витрати.
Психологи пояснили, що надмірна економія робить життя сірим, нудним і нещасним. Зайва скупість негативно впливає як на саму людину, так і на її оточення.
Постійна економія може призвести до відчуття незадоволення, що відображається на загальному самопочутті. Відмова від самопіклування і відпочинку часто сприяє емоційному виснаженню та навіть депресії.
Ознаки фінансової тривоги:
Як подолати фінансову тривогу:
Поміркований підхід до грошей — це баланс, що дозволяє заощаджувати, але не за рахунок якості життя.
Джерело: ukr.media