Як не ускладнювати стосунки з людьми: це просте правило заощадить багато нервових клітин
Ми можемо не надати значення якійсь фразі, думці чи дії, а людина буде накручувати себе, переживати або відчувати різні неприємні емоції, інформує Ukr.Media.
Уявіть, що ви домовились зустрітися з дуже дорогою для вас людиною. Напередодні зустрічі вам стало зле, і ви повідомили їй, що, найімовірніше, зустріч скасується. Але точно ви сказати не можете, адже вам потрібно добре виспатись. А зранку, виходячи з вашого самопочуття, буде видно, зустрінетеся ви чи ні.
Вранці у вас все минуло, і ви знову наповнилися силами, енергією та прекрасними думками. Ніби нічого й не було, ви радісно повідомляєте людині, що зустріч актуальна. Але от людина чомусь не надто радісна.
Чому? Та, тому що, дорогі читачі, вона весь цей час була в підвішеному стані. Гойдалася на емоційних гойдалках, переживаючи про ваше самопочуття, роздумуючи, чи відбудеться ваша зустріч, чи ні, паралельно не маючи жодних певних уявлень про свій день та плани. Чи варто їх перебудовувати, чи ні.
Скажіть на милість, навіщо було вкидати її у вир зайвих переживань і сумнівів, якщо цього можна було не робити? Ну заболіло горло, нічого страшного, як кажуть, з ким не буває. Ранок вечора мудріший. Якщо все зранку мине — чудово, ну а якщо, не дай Боже застуда, — то вже по факту можна чесно сказати, як є.
Отже, я підводжу вас до одного важливого і простого правила, яке заощадить багато нервових клітин і вам, і іншим людям. Позбавить вас від небезпечних, необдуманих дій і допоможе не ускладнювати стосунки з людьми.
Не нагнітайте смуту у стосунках і не струшуйте повітря раніше часу. Надавайте час деяким труднощам, складнощам і проблемам, які зав'язані на ваших контактах з іншими людьми, вирішитися без їхнього відома та участі. Не перевантажуйте дорогих і близьких вам людей тим, що ви самі можете вирішити. Або що в принципі само вирішиться.
Як мінімум дайте собі час розібратися зі складнощами самостійно. А от якщо не вийде, тоді вже можна повідомити і про зміни в планах, і попросити про допомогу, і розповісти все як є. Головне, не перетримати складність. Завжди важливо відчувати золоту середину. Момент, коли замовчування проблеми принесе більше шкоди, ніж якщо ви про неї розповісте раніше часу.
Джерело: ukr.media