Як правильно доглядати за колеусом взимку, щоб рослина виглядала гарно
Колеуси загалом вважаються невибагливими рослинами. Однак взимку цій кімнатній квітці потрібен особливий догляд. В іншому випадку листя колеуса може втратити яскравість забарвлення або опасти, а сама рослина — витягнутися. Про те, чому це може статися, і про основні нюанси зимового догляду за рослиною розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.
Яка температура повітря потрібна колеусу взимку
За словами спеціалістів, в період активного росту, який триває з березня по жовтень, колеусу потрібна досить висока температура повітря — близько +25°С. У зимові місяці рослині необхідний більш прохолодний температурний режим — в межах +16…+20°С. При вищій температурі рослини витягуються, зазначили фахівці. В цьому випадку навесні, в березні, витягнутий колеус можна буде обрізати на пеньок, залишивши 5-8 бруньок. Однак доведеться змиритися з тим, що всю зиму рослина буде виглядати не дуже привабливо.
Вимоги колеуса до освітлення в зимовий період
Наступним важливим параметром є освітлення. Колеуси не мають вираженого періоду спокою і дуже світлолюбні, тому взимку їм потрібне досвідчування фітолампами. Достатня кількість світла допоможе запобігти витягуванню колеуса взимку та втраті яскравості забарвлення його листя.
Полив і вологість повітря: що врахувати при догляді за колеусом
Вологість також має велике значення для колеусів. Взимку рослина може страждати через сухе повітря у квартирі. Колеус потрібно рясно поливати. Також квітка буде краще себе почувати при достатньо високій вологості повітря. Експерти радять час від часу обприскувати рослину. Особливо це важливо в холодну пору року, коли повітря в будинках сухе через батареї.
Підживлення колеуса взимку
З листопада по березень рекомендується підживлювати колеуси один раз на два тижні. Це сприятиме гарному росту та яскравому забарвленню листя. Агрономи радять використовувати рідкі комплексні добрива.
Джерело: ukr.media