5 поганих порад, які дають тим, хто в пошуку кохання
Порада перша: «Слухай серце, ти одразу зрозумієш, коли зустрінеш того самого»
Порадники-доброзичливці підозрюють у вас наявність потужної інтуїції та магічної кулі. Саме ця комбінація, на їхню думку, допоможе одразу зрозуміти, що ви зустріли ту саму людину. Насправді жодної магії немає, і навіть інтуїція 80-го рівня не врятує, інформує Ukr.Media.
Професор філософії Пол Іствік вивчає стосунки з наукової точки зору. Після низки досліджень він дійшов висновку, що на ранній стадії стосунків — перше побачення, перший поцілунок і перша близкість — люди схильні відчувати однаково сильні та позитивні почуття до партнера. Причому незалежно від того, чи ставав потім зв'язок тривалим і щасливим, чи обривався. Тільки набагато пізніше партнери роблять обопільну оцінку перспектив стосунків і розуміють, та людина їм зустрілася чи знову вийшло прикре непорозуміння.
Що стосується кохання з першого погляду, вчені і тут наводять тверезі докази. Відчуття «метеликів у животі» часто пов'язане з сильним фізичним тяжінням. Коли воно ослабне, ослабне і почуття закоханості. Тому не поспішайте робити поспішні висновки після перших кількох побачень. Час покаже, у що виллється ваше знайомство.
Порада друга: «Якщо людина тобі подобається, не показуй свою зацікавленість»
Ігноруй дзвінки, неохоче погоджуйся на побачення і взагалі поводься так, ніби тобі байдуже до неї. Жінкам часто рекомендують бути неприступними, щоб привабити чоловіка, який сподобався. Мисливський інстинкт, кажуть порадники. Він змушує чоловіків докладати максимум зусиль, щоб досягти того, що вони не можуть отримати тут і зараз.
Дослідження дійсно доводять, що нас більше приваблюють люди з вибірковим смаком. Але при цьому всім нам, і жінкам, і чоловікам, хочеться бачити хоч якісь ознаки симпатії та зацікавленості. «Я обираю, але ти мені подобаєшся», — таке послання, вважають психологи, працює краще.
До цього цікавого висновку прийшла група вчених під керівництвом доктора Корнелії де Уіт. Вони вивчали феномен закоханості й виявили, що тотальна неприступність не викликає бажання домогтися, а просто відштовхує. Приміряючи роль принцеси в неприступному замку, не забувайте зрідка викидати мотузяну драбину, по якій обранець все ж зможе до вас дістатися.
Порада третя: «Не розкривайся, поки не переконаєшся в його почутті»
Ретельно контролюй свою поведінку — ти маєш справити відмінне враження і не показати негативні риси характеру, поки людина тебе не полюбить. Якщо вам дають таку пораду, розслабтеся — все це дурниці. Перше враження дійсно має значення, але надмірна відкритість або, навпаки, скритність, зовсім не допомагає краще пізнавати одне одного і будувати довірчі стосунки.
Здорові стосунки, вважає доктор Джеймс Улеман, базуються на поступовому розкритті характерів і почуттів. Не варто на першому побаченні розповідати про всі свої недоліки, але й приховувати їх місяцями теж не варіант.
Порада четверта: «Протилежності притягуються — шукай того, хто не схожий на тебе»
Це найпоширеніша порада-міф про стосунки. Насправді ж кращі стосунки у тих, хто має більше точок дотику в характері і особливо — у поглядах на життя.
Протилежності нас можуть притягувати і навіть захоплювати, але тільки на короткий час. Балакучу людину привабить мовчунка, а холерика — дівчина-флегматик. Однак вже через кілька місяців зв'язку протилежні якості стануть джерелом сварок і нескінченного роздратування. До такого висновку прийшла Діана Фелмлі, доктор психології.
Якщо вас приваблює людина з протилежними рисами характеру, не поспішайте кидатися у стосунки. Дайте собі час пізнати її краще і оцінити перспективи.
Порада п'ята: «Навіть не намагайся знайти хорошу людину в інтернеті»
Так, в мережі багато що не так, як здається на перший погляд. Але називати всіх відвідувачів сайтів знайомств брехунами та збоченцями теж несправедливо. Найменше прибріхує той, хто дійсно серйозно налаштований. Рано чи пізно брехня стане явною, і стосунки, що починаються добре, будуть зіпсовані.
Що стосується поширеної ідеї про те, що в мережі знайомляться тільки нещасні і зневірені невдахи, то вона не має жодних підтверджень.
Вже згаданий нами Пол Іствік вивчив і цю тему. Після серії досліджень він переконався, що немає жодної різниці між тим, де люди знайомляться, якщо їхня мета — знайти взаєморозуміння і кохання.
І це ще не все. Американський психолог-соціолог Джон Качіоппо провів своє дослідження і дійшов висновку, що пари, які склалися онлайн, мають вищий соціально-економічний статус. Вони краще знають одне одного (привіт месенджерам), готові долати труднощі і цінують ті перлини, що їм вдалося відшукати у всесвітній мережі.
Зустрівши когось цікавого в інтернеті, дайте вам обом шанс. Цілком можливо, з вашого знайомства вийде історія з хорошим кінцем.
Джерело: ukr.media