9 архітектурних шедеврів минулого, які зможуть вразити навіть досвідченого туриста

У світі якихось лише архітектурних пам'яток не налічується, проте більшість людей знають лише найвідоміші, на кшталт Колізею чи пірамід Гізи. Однак у різних куточках планети розкидані не менш дивовижні та навіть унікальні споруди, здатні вразити не менше. Проблема в тому, що їхня слава не така гучна, тому відомо про них далеко не кожному, навіть досвідченому мандрівнику, хоча вони не менше заслуговують на увагу.

1. Храм Мінакші

Вражаюча краса культової споруди – Храм Мінакші в Індії, штат Тамілнад. Носить він ім'я індуської богині, однієї з втілень дружин бога Шиви. Мало того, що він вражає буйством фарб, то ще й своїми скульптурними прикрасами. А все тому, що, за інформацією редакції novate.ru, на фасаді та у внутрішніх приміщеннях усіх розташовано аж 33 тисячі різноманітних статуй. Так що відвідати його точно варто, причому неодноразово – навряд чи вдасться добре розглянути всі ці скульптури лише за один візит.

2. Будда в Лешані

Здається, що ось статуєю Будди здивувати точно не вийде, але це якщо ви вже бачили скульптуру з Лешана, КНР. Адже вона є найбільшим на планеті зображенням цієї просвітленої істоти, вирізаної з кам'яної породи – над землею вона височить аж на 71 метр.
До речі, не менш цікавою є історія появи цього скульптурного шедевра. Колись давно, ще в епоху раннього Середньовіччя, монах буддистів Хай Тонг почав роботу над висіченням Будди зі скелі з досить несподіваною метою – убезпечити місцеве судноплавство: мовляв, водні парфуми занадто часто перевертають човни. Щоправда, завершити своє діяння чернець не встиг – всього на цю красу пішло не менше сотні років.

3. Мечеть шейха Лютфулли

Мусульманські культові споруди найчастіше будуються по одному лекалу, але якщо хочеться подивитися щось, що виділяється з цих канонів, варто поїхати до міста Ісфахан, що в Ірані. Адже тамтешня Мечеть шейха Лютфулли має винятковий вигляд – вона не має жодного мінарету, ані навіть внутрішнього двору. А все через те, що спочатку ця споруда була частиною гарему сефевідського шаха, для молитов у зал дівчат і зовсім вели довгими підземними шляхами.

4. Чанд Баорі

При першому погляді на цей об'єкт може здатися, що це жарт штучного інтелекту. Але це цілком собі реальний архітектурний шедевр з дивовижними геометричними формами. Називається він Чанд Баорі, і звели його понад тисячу років тому із суто утилітарною метою – на території сучасного штату Раджастхан не вистачало питної води. Так що цей разючий 30-метровий об'єкт є нічим іншим, як середньовічною криницею.

5. Велика мечеть Дженні

Ще одна незвичайна мечеть, але тепер на території, відома як Велика мечеть у Дженна, є справжнім генієм інженерної думки. І справа не тільки в тому, що вона є яскравим зразком судансько-сахеліанської архітектури, а ще й утриманням за собою рекорду як найбільшого з існуючих на планеті об'єкта, зробленого з глини. І місцеві жителі бережуть це диво: щороку, коли там навесні відбуваються фестивалі, люди оновлюють верхній шар глини на мечеті, щоб не дати тріщинам, що утворилися через спекотний клімат, знищити святиню.

6. Ват Ронг Кхун

Ват Ронг Кхун виглядає так, ніби якийсь дуже скрупульозний дизайнер використав усі можливості 3D-принтера. Але насправді це реально існуючий буддійський храм Таїланду, куди ще й безкоштовний вхід, що, до речі, є не таким вже частим явищем. Що ще вражає, так це історія його появи (а відкрили його відносно недавно, в 1997 році): Білий Храм, як ще називають споруду, побудували за ініціативою місцевого художника, який дуже хотів жити вічно – він вважає, що такий подарунок богам обдарує його безсмертям.

7. Замок Пейрепертюз

Замок Пейрепертюз, розташований на території французьких Піренеїв, збудували у дуже вигідному місці – на вершині крутої скелі заввишки 800 метрів. Споруда була частиною системи середньовічних фортець «П'ять Синів Каркассона», проте знаковим є не лише тому, що збереглося відносно непогано. Замок Пейрепертюз є одним з небагатьох пам'яток, які нагадують про історію катарів – релігійну течію Середніх Віків, представники якої були визнані католицькою церквою єретиками та буквально знищені.

8. Фортеця Деравар

У Пакистані є унікальна оборонна споруда – фортеця Деравар, тому що вона виглядає як скупчення величезних глиняних горщиків, що височіють над землею на 30 метрів і з'єднані стінами. Однак цей інженерний шедевр залишається маловідомим, і проблема не тільки в його важкодоступності – без гіда, доброго позашляховика та здатності витримувати багатогодинну спеку робити там нічого. Потрапити туди можна лише після отримання спеціального дозволу, що його видає особисто місцевий амір.

9. Підземні храми Лалібела

В Ефіопії можна знайти власний приклад незвичайної культової споруди – йдеться про храми на території сучасного міста Лалібела. Унікальність їх у тому, що вони частково підземні, але як це зазвичай робилося, коли храм розміщувався у печерах. Цей комплекс буквально вирізали в скелях, але нижче за рівень землі, тому зверху можна побачити тільки дахи.

На додаток до теми: 5 вражаючих споруд під землею, які за розмірами не поступаються цілим містам

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *