Корисно чи небезпечно для здоров’я спати з відкритим вікном

Пізньої весни, ранньої осені та особливо влітку так і хочеться залишити вікно відкритим на всю ніч. Але чи можна спати з відчиненим вікном? Чи все ж таки не можна? І чому?

Чи можна захворіти на застуду, якщо спати з відкритим вікном?

Більшість людей пов'язують відкрите вікно з неминучою застудою. Дійсно, багатьом знайома ситуація: ви спали з відчиненим вікном, а наступного дня захворіли з усіма витікаючими: температурою, болем у горлі, нежитю. Але чи винне у цьому вікно?

ГРВІ викликають віруси, тому звинувачувати вікно безпосередньо, звичайно, не варто. Але слід пам'ятати, що відкрите вікно найчастіше є джерелом протягу. А перебування на протягу сприяє швидкому переохолодженню. Якщо ви спите з відкритим вікном усю ніч, то знаходитеся на протязі щонайменше 6-8 годин. Таке тривале переохолодження різко уповільнює роботу імунної системи. Якщо в цей час в організм проникнуть віруси, то людина, швидше за все, занедужає, інформує Ukr.Media.

Але ГРВІ — не єдиний наслідок протягу. Якщо в зону повітряного потоку потрапляють шия чи спина, можна заробити міозит. Це запальне ураження м'язів. Приємним такий стан не назвеш: запалення супроводжується болем, м'язовою слабкістю, неможливістю повноцінно рухатися (наприклад, повернути голову), підвищенням температури (зазвичай до 37 °C).

Чому спати з відчиненим вікном корисно?

Якщо в кімнаті немає протягів, то сон із відкритим вікном навіть корисний. Завдяки припливу прохолодного повітря в спальні підтримуватиметься найкомфортніша для сну температура — 18-22 °C. Також свіже повітря допомагає розслабитися і швидше заснути, повноцінно виспатися, а отже, вранці ви будете бадьорими та повними енергії.

Однак повноцінний сон забезпечений лише в тому разі, якщо вікна не виходять на гучну автомагістраль. Якщо поруч з вами є великі дороги, краще обмежитися вечірнім провітрюванням.

Як не захворіти, якщо спати з відчиненим вікном?

Щоб знизити ризик захворювання під час сну з відкритим вікном, важливо, по-перше, виключити появу протягів, а по-друге, зменшити кількість вірусів, що містяться у повітрі, що вдихається.

Боротьба з протягами

Для початку потрібно простежити, чи не знаходиться ліжко в «зоні дії» протягу між вікном і дверима. Якщо це ваш випадок, по можливості меблі слід пересунути. Ще один варіант — ставити вікно на провітрювання та зачиняти двері.

Щоб знизити ризики переохолодження, не забувайте ховатися під ковдрою або одягати піжаму. Річ у тім, що у людини уві сні температура тіла завжди знижується. А холодне повітря прискорює падіння температури, тому ви можете замерзнути.

Дезінфекція повітря

Знищити віруси та бактерії, які перебувають у повітрі, допоможуть ефірні олії з антибактеріальною та противірусною дією. Такі олії знезаражують повітря і дихальні шляхи, а отже, знижують імовірність "підхопити" ГРВІ.

Ці прості правила допоможуть вам добре виспатися і прокинутися бадьорими та здоровими.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *