З яких причин шкіра стає жирною і що з цим можна вдіяти

Розширені пори, жирний блиск, чорні цятки і висип: з проблемою жирної шкіри жінки зіштовхуються досить часто. Найчастіше недоліки є помітними в області чола, носа і підборіддя. Це не лише псує макіяж, але й спричиняє багато інших естетичних проблем. Давайте розберемося разом, чому шкіра стає жирною і з яких етапів повинен складатися щоденний догляд за нею.

Чому шкіра обличчя може стати жирною

Передумов для виникнення такого косметичного дефекту, як жирна шкіра, багато. Ось кілька найпоширеніших причин:

Гормональний збій

Він може статися у підлітковому віці, у період вагітності і лактації, на тлі вікових змін.

Стрес і підвищення рівня кортизолу

Гормон стресу провокує вироблення сигнальних молекул, а вони змушують сальні залози працювати активніше.

Вживання низькоякісних продуктів і неправильний режим дня

Крім фаст-фуду, газованих напоїв і солодощів, на погіршення якості шкіри впливає і нестача сну, і збитий режим.

Нестача води в організмі

Порушення водного балансу може призвести до того, що зовні шкіра виглядатиме жирною, але насправді страждатиме через зневоднення. Щоб цього уникнути, потрібно випивати достатню кількість води щодня.

Хвороби жовчного міхура

Вони також можуть істотно вплинути на стан шкіри. Шкіра не лише стає занадто жирною, але й покривається чорними цятками у області щік, носа та підборіддя.

Неправильний догляд за шкірою

Сюди ж можна зарахувати й використання неякісних косметичних засобів, інформує Ukr.Media.

Як доглядати за жирною шкірою

Найпоширеніша помилка дівчат з жирною шкірою — намагатися позбутися від блиску за допомогою засобів з саліциловою кислотою або на основі спирту. Їх надмірне використання призводить до зворотного ефекту — шкіра втрачає вологу і починає виробляти ще більше сала, щоб зволожитися. Тому замість нав'язливої спроби очистити обличчя "до скрипу" дотримуйтеся наступних нескладних правил догляду за шкірою:

Очищення

Причиною жирної шкіри є надмірне вироблення шкірного сала. Вона схильна до запалень і тому вимагає ретельного догляду.

Перший етап щоденного догляду має на увазі очищення шкіри. Для жирної шкіри підійдуть засоби зі слабокислим або нейтральним pH, які спрямовані на боротьбу з бактеріями. Важливо, щоб у складі засобів для очищення не було спирту або агресивних засобів, інакше є ймовірність пересушити шкіру. Щоб звузити пори, вмивайтеся теплою водою. Для додаткового очищення кілька разів на тиждень робіть пілінги або скатки, які очищають.

Тонізування

Тонік допомагає боротися з жирним блиском, розширеними порами і іншими недосконалостями шкіри. Головне — підібрати доречний засіб з правильним складом.

Основна функція тонізуючого засобу — відновлення pH шкіри після контакту з водою і миючого засобу. Оскільки жирна шкіра активно виділяє себум, у складі тоніка мають міститися абсорбуючі і матуючі інгредієнти.

У складі матуючого тоніка мають міститися екстракти алое, гарбуза, зеленого чаю, лимона і кропиви. Абсорбуючими властивостями володіють глина, перліт та інші мінерали. Тонік для очищення з саліциловою кислотою і рослинними екстрактами допоможе у боротьбі з недосконалостями шкіри.

Відлущування

Скрабування жирної шкіри — важливий етап у догляді за жирною шкірою обличчя. Для жирної шкіри підходить скраб, у складі якого є заспокійливі компоненти. Популярністю користуються скраби для очищення на основі цукру, лимона або активованого вугілля. Вугілля, що абсорбує, і саліцилова кислота відлущують ороговілі клітини шкіри і скорочують жирний блиск.

Нагадаємо, що користуватися скрабом можна лише якщо на шкірі немає акне та іншого висипу. Навіть у цьому випадку скраб має бути дуже м'яким, а власне процедура не дуже частою.

Зволоження

Дія зволожуючого засобу спрямована на підтримання балансу вологи. Попри те, що верхній шар шкіри може бути жирним, нижній шар при цьому може бути дуже сухим. Тому важливо використовувати зволожуючі засоби з невагомою текстурою і некомедогенним складом. Використовуйте засоби, у складі яких є гіалуронова кислота, гліцерин і термальна вода. Кераміди також допоможуть створити захисний бар'єр і вбережуть шкіру від впливу зовнішніх факторів.

Надавайте перевагу засобам з наступними позначками:

  • без олії або oil free;
  • на водній основі або water based;
  • неакнегенний або non-acnegenic.

Ось ще кілька загальних рекомендацій дерматологів для тих, хто страждає через жирність шкіри:

  • Намагайтеся обмежити споживання солодощів і швидких вуглеводів — вони можуть погіршити сальність шкіри і запустити запальні процеси. Крім того, щоденне вживання молочних продуктів також може негативно впливати на шкіру і провокувати акне.
  • На тлі стресів і депресивних епізодів погіршується стан шкіри. Навіть дотримуючись усіх правил щодо догляду за шкірою, ви не вбережете себе від висипу і зайвого жиру, якщо не навчитеся контролювати емоційний стан.
  • Додайте у раціон більше продуктів, що містять клітковину і корисні жири: сочевицю, манго, цільнозерновий хліб і соєві боби.
  • Скоротіть кількість вживаного алкоголю і відмовтеся від паління. Ці звички не лише погіршують стан шкіри, але й негативно впливають на ваше здоров'я.
  • Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...
    Поділіться своєю любов'ю

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *