8 речей, які не можна робити в спортзалі
Сучасний етикет включає в себе багато прихованих правил, про які зазвичай ніхто не говорить, але більшість — здогадується і намагається їх дотримуватися, адже це робить життя кожного з нас більш комфортним. Наприклад, сьогодні серед молоді досить популярним стало відвідування спортзалу. Це дуже позитивне явище, а оскільки одночасно в приміщенні може тренуватися більше десятка осіб, то і тут встановився певний етикет, про який важливо знати кожному відвідувачу. Чого не слід робити в спортзалі?
Повторювати вправи за іншою людиною
Якщо це звичайно не ваш тренер або наставник — то так робити не потрібно. По-перше, його тип тренування взагалі може вам не підходити ні під статуру, ні під цілі і тим більше фізичні показники. А по-друге, він просто може робити вправи неправильно. Ця ситуація нагадує ту, яка буває в дитинстві: списуєш у сусіда по парті в надії отримати нормальну оцінку, а в результаті обидва отримуєте двійки, тому що він вписав неправильні відповіді. Тільки двійка вже давно нікого не лякає, а ось травма від неправильної вправи — так. І до того ж, пародіювання не зовсім відповідає хорошим манерам і може дратувати цю людину, інформує Ukr.Media.
Не знаєте як щось робити? Запитайте у чергового тренера або вивчіть техніку з допомогою відео-уроків.
Надягати на тренування зухвалий і відкритий одяг
Незалежно від того, чи ви тільки прийшли приводити тіло в порядок або вже стали володарем спортивної привабливої фігури, одягатися відкрито під час тренування не варто, так як це бентежить і відволікає інших відвідувачів залу, особливо протилежної статі. До того ж відкриті ділянки під час користування тренажерами будуть торкатися до них, що підводить нас до наступного пункту.
Залишати сліди поту на тренажерах
Ніхто не зробить вам зауваження, але зазвичай люди, які проводять інтенсивні тренування і сильно потіють, підкладають рушник перш, ніж сідати або лягати на тренажер. Погодьтеся, вам було б неприємно виконати вправу, а для цього потрібно доторкатися тілом до поверхні, яка покрита чужим потом? Саме для особистого комфорту і комфорту інших потрібно використовувати рушник.
Не прибирати після себе інвентар
Цей пункт настільки дратує інших відвідувачів, що вам можуть зробити зауваження безпосередньо. Адже якщо ви скористалися гантелями 5 кг і залишили їх в кутку за лавкою, як їх потім знайдуть люди, яким теж потрібні саме вони? Ніхто не хоче витрачати час тренування на пошуки потрібного інвентарю, особливо якщо тренування обмежене чіткими часовими інтервалами. Тому відразу повертайте все на місце.
Підходити до людей з порадами та зауваженнями, що вони роблять щось неправильно
Це допустимо лише в тому випадку, якщо ви працюєте тренером в цьому залі або якщо людина сама вас про це запитала. В інших випадках це зазвичай нікому не подобається і людина, щонайменше, ввічливо промовчить.
Приходити в брудному, спітнілому одязі, не стежити за гігієною
Це погані манери у будь-якому випадку, але в залі вони посилюються тим, що там зазвичай і так бракує свіжого повітря і такі різкі запахи в задушливому приміщенні можуть викликати не просто неприязнь, але і нудоту під час тренування.
Користуватися сильними парфумами або дезодорантами
Особливо в приміщенні залу або роздягальні. Під час тренування (так і після нього) людина різко відчуває і сприймає запахи, тому чийсь дезодорант, розпилений у величезній кількості по всій роздягальні, може викликати запаморочення і нудоту у оточуючих. Точно так же різкий аромат парфумів може призвести до подібної реакції у людей, з якими ви тренуєтеся поруч.
Сміятися над повними людьми, людьми похилого віку, жартувати над чиїмось зовнішнім виглядом або ходом тренування
У такій ситуації смішно виглядає саме такий «жартівник». Адже люди приходять в спортзал, щоб ставати кращими. І це вже гідно поваги! І кожен хоче під час тренування відчувати себе комфортно і вільно, про що можна забути, якщо ви бачите косі і глузливі погляди за спиною.
Джерело: ukr.media