Делікатне питання: як правильно відмовити другу в проханні дати в борг грошей?

Насамперед треба твердо усвідомити, що ви маєте повне право сказати "ні" навіть без жодних пояснень, інформує Ukr.Media.

Хочеш втратити друга — позич йому грошей. Приказка не просто правдива, а б'є прямо в точку. Адже якщо гроші не повернуться назад вчасно, доведеться нагадувати товаришу про борг, а це так незручно: може, у нього ситуація складна, а може, він вважатиме вас меркантильним, вирішить, що гроші вам дорожчі за дружбу.

Фінансовий психотерапевт Анджа Еванс радить спершу твердо вирішити для себе, чи можете ви собі дозволити віддати комусь гроші, чи ні.

"Ви не можете рятувати чужий корабель з ризиком потопити свій власний", — каже спеціаліст.

Вести такі розмови з близькими може бути нелегко: вони бачать, що ви купуєте собі, нерідко знають, скільки ви заробляєте, і тому вважають, що ви можете собі дозволити трохи поділитися з ними.

"Те, що у вас на картці є гроші, зовсім не означає, що ви можете їх комусь віддати", — вважає Еванс.

Якщо прямо сказати "ні" вам складно, спробуйте визначити фінансові межі: запропонуйте позичити меншу суму, яку можете собі дозволити. При цьому в голові потрібно тримати, що цих коштів ви можете позбутися назавжди.

Нагадуйте собі, чого ви хочете досягти, заради чого заробляєте і накопичуєте гроші. І якщо вас буде мучити почуття провини за те, що ви не допомогли родичам або друзям, нагадайте собі про свою мету.

І головне — пам'ятайте, що ви маєте повне й абсолютне право розпоряджатися своїм гаманцем так, як вважаєте за потрібне. Те, як ви витрачаєте зароблене чесною працею, нікого не стосується.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *