Добірка цікавих фактів про гроші | 100 ІДЕЙ

Добірка цікавих фактів про гроші

Гроші це жадання мільйонів людей, яке так і залишається мрією. Про них пишуть книги, знімають фільми. Існує багато яскравих притч і афоризмів. Сьогодні ми звернемося до фактів, інформує Ukr.Media.

Ось добірка цікавих фактів про гроші.

Їстівні гроші

У різних культурах і країнах, в різні епохи в якості грошового еквівалента, а простіше, "їстівних" грошей використовували зерно, горіхи, рослинні олії, цукор, сіль, цукати, алкоголь, чай, сушене м'ясо, какао-боби.

Термін життя паперових купюр

Середній термін життя стандартної купюри — це 2-3 роки. Але долар, живе до 9 років.

Пластикові гроші

Австралія стала першою країною, яка стала масово використовувати пластмасові банкноти. Австралійські долари виготовлені з тонкого пластику.

Зараз вже більше п'ятдесяти країн використовують купюри з пластику.

Найпоширеніша купюра в світі

Найпоширенішою купюрою в світі є 100 доларів.

Спартанські гроші

У Спарті в якості грошей використовувалися металеві прути. Вони були довгими, важкими, незручними. Щоб довести такі прути, був потрібен візок. Сам метал був непридатний для подальшого використання, оскільки його занурювали в оцет. Це було зроблено для того, щоб жителі країни були менш жадібними, менше думали про багатство.

Гроші можуть зігріти

Найвідоміший наркобарон Пабло Ескобар, коли переховувався зі своєю сім'єю від влади в горах, був змушений підтримувати багаття, щоб рідні не замерзли. Багаття він підтримував грошима. Тоді він спалив купюр на два мільйони доларів.

Скільки важить мільйон

Мільйон доларів США, за умови, що в його складі 100-доларові купюри, важить 10 кілограмів.

Перші паперові гроші

Перші паперові купюри з'явилися в Китаї. Приблизно з початку XI століття країна стала випускати паперові квитанції, які і були грошима.

Хутряні гроші

Східні слов'яни використовували шкурки куниць при торгівлі з арабськими країнами. Такі "купюри" називалися кунами.

Перша копійка

Копійки ввела в обіг мати Івана Грозного Олена Глинська. У 1534 році вона поклала початок обігу монет. Назва "копійка" сталася через те, що на ній зображений вершник зі списом.

Царський профіль

Саме Олександр Македонський був першим правителем у світі, який наказав карбувати його профіль на монетах. Але своє ім'я першим на грошах велів вказувати Юлій Цезар.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *