Емоційний інтелект це вміння, яке визначає успішного лідера — цю здатність, як і будь-яку з м'яз, потрібно тренувати та розвивати | 100 ІДЕЙ

Емоційний інтелект це вміння, яке визначає успішного лідера — цю здатність, як і будь-яку з м’яз, потрібно тренувати та розвивати

Наявність знань, мудрість і досвід допомагають відчувати себе впевнено в роботі. Але що дійсно відрізняє успішних світових лідерів, так це емоційний інтелект — здатність виявляти та контролювати емоції як свої, так і інших людей, інформує Ukr.Media.

Емоційний інтелект складається з чотирьох важливих елементів.

Самосвідомість

У це поняття входить вміння розуміти свої емоції: чому і від чого вони з'являються, як вони шкодять або допомагають вам.

Здатність бачити свої сильні та слабкі сторони теж визначає самосвідомість. Розуміння ваших життєвих цінностей допомагає бути більш рішучими. Знаючи добре себе і свої сили, можна успішно делегувати роботу і діяти в межах власних можливостей.

Важливо знати, що практикувати сприйняття себе як особистості в соціумі можна щодня і в будь-якій ситуації. Необхідно бути уважним до всього, що відбувається навколо вас. Наприклад, вміння під час будь-якого розчарування точно визначити причину, допоможе ліквідувати негативні емоції та почуття.

Одне з важливих складових — прийняття своїх слабкостей. Якщо ви не володієте потрібними навичками, щоб виконати ту чи іншу роботу, то зверніть на це увагу і викорените недолік, попрацюйте на цим, щоб домогтися успіху.

Самоконтроль

Іншими словами — вміння тримати під контролем емоції які погано впливають на вас. Це потужний навик для лідерів, особливо під час кризи. Якщо ви спокійні й не показуєте внутрішній стрес, то ваші співробітники, дивлячись на вас, будуть знаходиться в такому ж емоційному стані.

Самоконтроль — це збереження спокою та вміння швидко відновлюватися після будь-яких розладів, перебуваючи під емоційним тиском. Це також знання, як збалансувати почуття на благо себе та оточуючих для досягнення поставлених завдань.

У житті завжди будуть проблеми і важливо це прийняти. Постарайтеся зрозуміти ситуацію і скорегувати свою стратегію або пріоритети, виходячи з того, що найбільш важливо в той чи інший момент.

Соціальна поінформованість

Вона вказує на вміння читати та інтерпретувати емоцій інших людей, часто з допомогою невербальних сигналів. Соціально обізнані лідери можуть спілкуватися з різними людьми. Вони приділяють всю увагу і час іншій людині, щоб зрозуміти, що вона говорить і відчуває. Такі лідери намагаються подумки поставити себе на місце інших людей.

Соціально обізнані люди можуть передбачити реакцію людей в компанії.

Покладаючись на своє вміння, ви можете стратегічно підійти до ситуації та правильно подати інформацію для певного кола осіб.

Управління у відносинах з людьми

Це набір навичок міжособистісного спілкування, який дозволяє вам завжди мати гарні, гармонійні стосунки з людьми.

Наприклад, лідер може бути тренером та наставником для своїх співробітників, даючи зворотний зв'язок і підтримку. Таким чином він мотивує людей. Важливо бути тим, хто здатний надихнути та направити в роботі.

Вміння управляти відносинами — це справлятися з розбіжностями та знаходити взаємовигідні рішення.

Якщо ви людина, зосереджений на негативних емоціях, то вам буде дуже важко керувати довгостроковими відносинами. Замість того, щоб звертати увагу на погане, спробуйте побачити себе в ролі людини, здатній змінити вектор ситуації в позитивну сторону.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *