Причини, чому ваші гроші витікають крізь пальці, і як це зупинити | 100 ІДЕЙ

Причини, чому ваші гроші витікають крізь пальці, і як це зупинити

"Гроші витікають крізь пальці", — таку фразу можна почути з вуст як бідняків, так і цілком заможних людей. Начебто і доходи останнім часом зросли, але цього абсолютно не видно. Як і раніше вистачає на хліб, а на масло — образно — потрібно заробити, інформує Ukr.Media.

Знайоме? Можливо, ви робите будь-яку з перерахованих нижче помилок.

Ви не ведете бюджет

Кожен день ми витрачаємося на продукти, транспорт і миттєві бажання. Не ведучи облік витрат, ви не зможете побачити картину цілком. Скільки у вас йде в місяць на їжу? А на одяг? Фіксуючи витрати протягом хоча б пів року, ви можете здивуватися, наскільки витратними є нешкідливі на перший погляд ці категорії. Цілком ймовірно, що без десятої кофтинки в місяць ви спокійно проживете, а збережені гроші в кінці року виллються в дуже навіть вагому суму.

Ви переплачуєте за непотрібне

Проаналізуйте свої витрати. Чи так вам необхідно кабельне телебачення, якщо по буднях вас майже не буває вдома, а вихідні ви проводите за містом? Чи давно ви переглядали свій тариф на мобільному телефоні? Напевно вже з'явилися набагато більш вигідні пропозиції. На перший погляд, це невеликі суми, але в підсумку вони виливаються у велику таку копієчку.

Ви знімаєте стрес за допомогою грошей

Навчіться справлятися зі стресом подалі від торгових центрів, барів або інших місць, де ви витрачаєте гроші тільки для того, щоб випробувати секундну радість. Зняти напругу в кінці тижня можна за допомогою досить нешкідливих і навіть корисних занять. Прийміть ванну, подивіться сповнений життям фільм, обійміть дітей або вихованців, погуляйте в парку з хорошою музикою в навушниках. Способів — мільйон. Не обов'язково з тижня в тиждень йти второваною доріжкою.

Ви не вмієте розставляти пріоритети

Розподіляйте статті витрат по двох групах: обов'язкове і те, що для душі. Спочатку ви розбираєтеся з першою категорією витрат (виплачуєте іпотеку, кредит, оплачуєте лікування), а потім, якщо щось залишиться, радуєте себе приємним. У багатьох буває так, що спочатку гроші витрачені на задоволення, а потім з'ясовується, що на потрібне коштів немає.

Ви піддаєтеся хитрощам магазинів

Помітивши привабливу пропозицію, подумайте: вам це дійсно потрібно або "акція неймовірної щедрості" затуманила ваш мозок? Рідкісний магазин працює собі в збиток, тому виверти на кшталт "5 за ціною 4" розраховані на те, щоб продати залежаний товар.

Окремо варто згадати розпродажі. Ходіть в ці періоди по магазинах зі строгим списком і пам'ятайте, що до кінця сезону зазвичай "доживає" не найбільш потрібний товар.

Ви не вмієте масштабувати

Ви звикли щоранку під час поїздки на роботу купувати стаканчик кави. Начебто 30 гривень — це не вже й багато. Але варто порахувати, скільки коштів йде на каву в місяць і в рік (900 і 10 800 гривень відповідно), то бажання купити ще один стаканчик відпадає само собою.

Ви живете в кредит

Жити в борг — дуже небезпечно. Не даремно кажуть, в кредит ми беремо чужі гроші, а віддавати доводиться свої. Постарайтеся якомога швидше вибратися з боргової ями, а кредитними грошима користуйтеся тільки в разі крайньої потреби. Новенький IPhone навряд чи можна віднести до такої.

Таким чином, щоб гроші перестали танути на очах, потрібно взяти свої фінанси під контроль. Ведіть повний облік витрат, аналізуйте витрати, тричі думайте, чи так вам потрібна та чи інша річ, — і гроші вас полюблять! Хіба вам не хотілося б, що вони працювали на вас, а не ви на них?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *