Способи вибудувати фінансові межі і твердо відстоювати їх | 100 ІДЕЙ

Способи вибудувати фінансові межі і твердо відстоювати їх

Близькі люди постійно розпоряджаються вашою зарплатою або критикують розтрати? На роботі ви раз у раз залишаєшся допізна, але не ризикуєте просити начальника про понаднормові? Це типовий приклад невибудуваних фінансових кордонів, інформує Ukr.Media.

Сім'я сім'єю, але навіть рідним людям потрібно усвідомлювати, що у кожного є не тільки особисті, а й фінансові межі, які не можна порушувати. Ви ж захищаєте від вторгнення своє особисте життя, листування, житлоплощу, якщо вже на те пішло, — ось і свій бюджет ви теж маєте право захищати.

Матеріальні або фінансові межі — це право мати свій бюджет і розпоряджатися ним так, як вам захочеться. Звичайно, є багато прикладів, коли в сім'ї "все спільне", і більшість людей не розуміє, як у чоловіка і дружини, батьків і дітей, дівчини і хлопця можуть бути роздільні накопичення. Тому й беруться скарги на кшталт "батьки кажуть, що не потрібно стільки витрачати", "навіщо купувати овочі, якщо можна виростити їх самому?", "чому ти взяв таку дорогу машину?". Набридло? Що ж, пора встановити фінансові межі і твердо відстоювати їх.

Не дозволяй оточуючим впливати на те, як ви розпоряджаєтеся своїми фінансами

Рідні та близькі люди — сім'я, кохана людина, друзі — це святе. Можливо, тому ви вважаєте, що ніякі межі вам не потрібні. Але ви помиляєтеся — інакше як пояснити постійне невдоволення батьків з приводу ваших покупок, критику вашої зарплати від дівчини і періодичні "займи, я потім віддам" від друзів.

Вислуховувати це як мінімум неприємно, особливо якщо вас ваше фінансове становище цілком влаштовує. Ви повинні зрозуміти одну просту річ: ви маєте право витрачати зароблені гроші так, як ви захочете, ні перед ким не звітуючи. І тут вже має бути все одно, яку суму ви вклали в покупку нового автомобіля і чи можна було заощадити. Так що не дозволяйте рідним і близьким розпоряджатися вашими грошима за вас — ввічливо попросіть їх не робити зауважень і не оцінювати вартість ваших покупок.

Навчися відчувати власну цінність

Ви працюєте цілими днями на роботі, нерідко жертвуючи своїм сном, хобі і бажаннями заради того, щоб заробити гроші. Ви, заслуговуєте витрачати їх туди, куди вашій душі завгодно. Хочете порадувати себе дорогим алкоголем? Будь ласка! Хочете поїхати на вихідні на море? Не відмовляйте собі.

Ви та людина, потреби якої повинні стояти для вас на першому місці. Ви не повинні відчувати провину за те, що хочете ощасливити себе чим-небудь. Ви не повинні звітувати за те, куди ви витратили гроші, які сам же і заробили.

Зрозумійте, що вам необов'язково обґрунтовувати відмову

У житті в кожного є окремий тип людей — так скажемо, "постійні займачі". Вони люблять просити гроші в борг і не віддавати або віддавати, але менше, ніж взяли, а іноді позичати на тиждень, а повертати скриплячи зубами через рік або навіть два. Вам здається, що вони нешкідливі, але якщо розібратися в ситуації, можна це оскаржити.

Гроші, які ви могли б вкласти в щось прямо зараз, ви раз за разом віддаєте іншим людям, та ще й без чіткої домовленості, коли і скільки вони повернуть. Якби ви рідше давали оточуючим в борг, ймовірно, вже накопичили б на те, що вам так хочеться купити, погасили б кредит, отримували б підвищені відсотки за вкладом.

Позбудьтеся страху здатися грубим

Коли справа стосується відстоювання особистих або фінансових кордонів, люди бояться здатися грубими і заподіяти дискомфорт оточуючим. При цьому вони самі спокійно терплять грубість і дискомфорт.

У нашому розумінні грубість — це те, що може відштовхнути від нас людину. А один з головних наших страхів — це боязнь бути відкинутим. Тому нам століттями вселялися дві "першорядні" поради: терпи і мовчи. Але прийшов час відмовитися від подібної моделі поведінки, тому що вона зжила себе.

Ви повинні розуміти, що відстоювання своїх інтересів — це не грубість. Будь-яка адекватна людина зрозуміє це і сприйме ваші слова спокійно. Питання в тому, як на такі дії відреагує людина, яка не поважає особистий і фінансовий простір оточуючих. Але це вже інша історія.

Не бійтеся просити гроші

Фінансові межі — це ще й підвищення зарплати або цін на послуги або товари. Людина, яка цінує свою працю, а також свій час і свої знання, не буде погоджуватися на менше.

Наприклад, якщо ви працюєте за двох, отримуючи середню, за мірками компанії, зарплату, не завадило б попросити боса про її підвищення. Правда, цьому нерідко заважає "синдром самозванця": ви починаєте думати, що розбираєтеся в своїй роботі посередньо, у вас занадто мало досвіду або для більш високої зарплати ви повинні працювати ще більше. Все це ви повинні відмести куди-небудь на задній план і взяти своє фінансове становище під суворий контроль.

Пам'ятайте: ви заробляєте стільки, скільки дозволяєте собі заробляти. Ви можете бути першокласним фахівцем, який через низьку думку про себе або боязнь просити більшого животіє на роботі за копійки, в той час як абсолютно недосвідчені, але впевнені в собі люди мало не подвоюють свою зарплату щороку.

Відповідайте аргументовано

Аргументи — це ваш гарний вихід з будь-якої ситуації. Хочете підвищення? Просіть, але приводьте аргументи. Наприклад, скільки в середньому заробляють фахівці на ринку праці, яку користь отримує компанія від вашої діяльності, що вона втратить, якщо ви звільнитеся. Аргументи працюють.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *