Як правильно користуватися електронним градусником, щоб він не "брехав" | 100 ІДЕЙ

Як правильно користуватися електронним градусником, щоб він не “брехав”

Багато з нас перейшли з ртутних градусників на електронні з однієї простої причини: ртутний градусник небезпечний. Він може розбитися, а ртуть, що знаходиться в ньому отруйна. Однак електронні термометри теж виявилися неідеальними. Вони можуть неправильно показувати температуру тіла. Чому це відбувається? І що робити в таких випадках?

Можливо справа в не градусниках, а в їх неправильній експлуатації? Можливо, ми робимо щось не так? Як правильно вимірювати температуру електронними градусниками?

Якою може бути похибка

Вважається, що похибка електронного термометра становить приблизно 2 десятих градуса. Тому при вимірюванні цим приладом зазвичай радять додавати 0,2. Тобто, якщо у вас з'явилися класичні 36,6 градуса, значить, насправді у вас — 36,8 градуса. За іншими даними додавати потрібно 0,3 — 0,4 градуса, інформує Ukr.Media.

Однак ці значення можуть бути і великими, похибка електронного градусника може доходити і до 0,5-1 градуса, якщо вимірювати температуру неправильно і швидко. Так як, все-таки, її вимірювати за допомогою цього приладу?

Повинен бути контакт

Отже, почнемо з того, що ртутний і електронний градусники відрізняються самим механізмом своєї роботи. Ртутний вимірює температуру за рахунок розширення рідкого металу. Електронний — за рахунок датчика, який знаходиться на кінчику приладу. Тому потрібно уважно стежити, наскільки щільно притиснутий до тіла кінчик електронного термометра, щоб домогтися точності вимірювання. Тримайте градусник вертикально, під кутом вниз і притисніть його.

Не виймайте градусник відразу

В інструкції електронних термометрів часто пишуть, що час вимірювання температури тіла — 10 секунд. Тому люди, коли чують, як градусник запищав, виймають його. Цього не потрібно робити. Не звертайте уваги на писк, тримайте термометр після звукового сигналу ще кілька хвилин, щоб в результаті вийшов приблизно такий же час, який ви витрачаєте на вимірювання тіла ртутним градусником.

Майте на увазі: температура тіла людини може значно коливатися в короткі проміжки часу, іноді на великі значення — до 1 градуса. Електронний термометр, дійсно, вловлює температуру за лічені секунди, але тримати його потрібно кілька хвилин, щоб прилад усереднив отримане значення.

Чому електронний градусник "бреше"

Найчастіша причина збоїв в роботі електронних термометрів — падіння напруги в елементах живлення. Тобто, якщо ви не міняли батарейки протягом півтора-двох років, цілком можливо, що прилад незабаром почне «брехати». Також електронний градусник може спотворювати дані при сильній спеці в приміщенні. В такому випадку він просто… покаже температуру повітря.

Як перевірити справність градусника

Якщо у вас закралися підозри, що ваш термометр «бреше», краще звернутися в сервісний центр. В середньому електронні градусники мають міжповірочний інтервал — протягом одного-двох років. Дістаньте технічний паспорт термометра, там повинна бути вказана дата його виготовлення і терміни гарантії приладу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *