Причини появи та способи боротьби зі старечим запахом

У домі, де мешкають літні люди, часто відчувається неприємний аромат цвілі, незадовільної гігієни та затхлості. Цю суміш зазвичай називають старечим запахом. Проте жити в місці з поганим запахом не хочеться жодному. Яким чином можна усунути запах старості в квартирі? Розглянемо найефективніші способи, повідомляє Ukr.Media.

Причини виникнення запахів

Чому у літніх людей з’являється неприємний запах? Причини можуть бути різними.

Наукові дослідження підтверджують, що з віком у людському організмі змінюється склад ліпідів шкіри, що призводить до збільшення виробництва речовини під назвою 2-ноненал. Ця молекула є ключовим компонентом специфічного запаху, який часто описують як “трав’яний” або “жирний”, що виходить від шкіри літніх людей. Хоча цей запах не завжди пов’язаний з гігієною, дотримання гігієнічних норм може допомогти його зменшити, очищаючи цю ліпідну плівку.

У похилому віці люди часто стають забудькуватими, менш активними і рідше прибирають. А там, де недостатня чистота, завжди присутнє несвіже повітря.

Багато бабусь і дідусів не люблять або не можуть через стан здоров’я приймати душ, тому миються рідко. А якщо звернутися до літньої людини з цього приводу, вона може образитися або просто не повірити.

З віком багатьом стає складно часто прати одяг та постільну білизну. Це не пов’язано з лінощами — просто здоров’я вже не те, і сил не вистачає на багато справ.

Старість — це період захворювань внутрішніх органів. Часто сечовий міхур у літніх людей перестає нормально функціонувати, і відходи життєдіяльності потрапляють на оббивку диванів, килими та ліжка. Це також стає причиною поширення неприємного запаху.

Методи боротьби

Дії, які слід вжити для усунення затхлого запаху в квартирі, залежать від того, чи живе в ній літня людина.

Якщо літня людина мешкає в квартирі

У такому випадку позбутися неприємного старечого запаху складніше, але це цілком можливо. Програма дій повинна включати такі етапи:

  • генеральне прибирання;
  • прання;
  • провітрювання;
  • гигиєнічні процедури.

Генеральне прибирання починається з речей: у захаращеному просторі повітрю важко циркулювати, що призводить до постійної затхлості. Позбудьтеся від того, що давно не використовується. Вийміть одяг із шафи, зніміть штори, постільну білизну і відправте все у пральну машину. Використовуйте кондиціонер для білизни під час прання. Висушуйте випрані речі на свіжому повітрі.

Краще позбутися килимів у кімнаті бабусі. Але якщо це неможливо, ретельно очистіть їх за допомогою спеціальних засобів та провітріть, або краще — віддайте в хімчистку.

Помийте вікна, протріть вологою ганчіркою всі поверхні, включаючи шпалери, навіть якщо вони не миючі, оскільки шпалерні покриття здатні вбирати запахи, а на їх поверхні накопичується пил, що часто є причиною старечого запаху.

Вимийте підлогу, додаючи дезінфікуючі засоби у воду для миття. Можна використовувати рідини з ароматом хвойних дерев, лимона тощо. Підлогу слід мити кілька разів, щоб повністю усунути стійкі забруднення.

Регулярно провітрюйте кімнату, де перебуває літня людина. Це слід робити в будь-яку погоду, щоб позбутися затхлості. Підтримуйте вологість у кімнаті на рівні не більше 60% або використовуйте іонізатор. А літню людину на час провітрювання попросіть залишити кімнату.

Ультрафіолетове випромінювання вбиває патогенні мікроорганізми та цвіль, тому при будь-якій можливості розсувайте штори. Знищити мікроорганізми і усунути затхлість допоможе також УФ-лампа. Але під час її використання в кімнаті не повинно бути людей. Вмикайте лампу на 10-15 хвилин і повторюйте процедуру раз на кілька днів.

Після завершення генерального прибирання можна вдатися до додаткових заходів: використовувати ароматизовані свічки, розставляти ємності з гущею свіжомеленої кави або шкірками цитру

Джерело: ukr.media

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *