Щоб багатим був урожай: 10 рослин, які потрібно висадити на дачі цієї весни

І розпочинати посівні роботи варто з самого старту сезону.

Фото

theDay/Shutterstock/Fotodom.ru

Практично кожен дачник в курсі про те, що березень – найгарячіший для посівів місяць. Час, коли можна збагатити свій сад великою кількістю овочевих та квіткових культур. У березні допустимо садити солодкий перець, томати, білокачанну капусту, картопля, броколі, цибуля, редька та багато іншого.

Звичайно, попереду є ще квітень та травень. Тому багаторічники, овочеві та квіткові культури ще можна встигнути посіяти. Головне, правильно розрахувати час сходу. Зазвичай, ця інформація вказана на упаковці з рослинами. Але ми вирішили спростити завдання. У статті розповімо про культури, які можна і потрібно висадити на дачі навесні.

Баклажан

На Сході цей овоч навіть називають «овочем довголіття». У середній смузі саме у березні потрібно починати садити розсаду баклажана, щоб наприкінці квітня перемістити її у теплицю.

Не забудьте про те, що перед висаджуванням баклажана, який сприйнятливий до грибкових захворювань, варто ретельно знезаразити ґрунт. Висаджувати насіння найкраще у кокосовий субстрат. Для першого підживлення рекомендується використовувати комплексне добриво на основі амінокислот.

Фото

Eggplant/Shutterstock/Fotodom.ru

Зазначимо, що у баклажанах море користі. Регулярне їх вживання сприяє здоров'ю серця та судин, відмінному травленню, покращенню стану нервової та сечовидільної систем.

Петрушка

На півдні її висаджують наприкінці березня, але можна й у квітні. Ця культура любить вологу, а також пухку землю. Погода в травні в середній смузі досить мінлива, а, отже, потрібно буде регулярно стежити за розсадою, що проростає, міняти розташування, щоб рослині не було занадто жарко, і, звичайно, поливати в потрібній кількості.

Пам'ятайте, що петрушка обожнює сонячні, але в той же час затишні місця, в яких не так багато вітру. Грунт повинен мати хороший дренаж, бути збагаченим поживними речовинами та слабокислим.

Яблуні, сливи, груші, черешні

Весна – це ідеальний час для посадки плодових дерев, таких як яблуні, сливи, груші та черешні. Зазвичай найкраще саджати ці дерева, коли грунт починає прогріватися, а температура повітря стабільно коливатиметься між 10 і 15 градусами (читайте також: Щоб досягти гармонії: 5 рослин, які потрібні в будинку кожному трудоголіку).

Фото

encierro/Shutterstock/Fotodom.ru

Яблуні слід висаджувати наприкінці березня чи на початку квітня, коли остаточно зійде останній сніг. Зливи в основному садять у квітні, коли земля досить розмерзлася, але ще не висохла. Груші добре сприймаються до посадки у той самий період.

Черешня вимагає трохи більше тепла і найкраще росте під час посадки в середині квітня. Важливо також враховувати місце розміщення культур дільниці. Так, яблуні та груші віддають перевагу сонячним ділянкам, а сливи та черешні можуть рости і в півтіні. Перед посадкою варто удобрити ґрунт, щоб допомогти рослинам краще прижитися. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити своїм деревам здорове зростання і щедрий урожай.

Шпинат

Оптимальні терміни посадки цього зеленого листового овочу припадають на кінець березня – початок квітня, коли температура ґрунту прогріється до 5-10 градусів Цельсія. Перед посадкою важливо підготувати ділянку: необхідно вибрати сонячне місце, добре копати землю і забезпечити поживні речовини, додавши органічні добрива.

Фото

RossHelen/Shutterstock/Fotodom.ru

Насіння шпинату рекомендується закладати на глибину близько 2-3 сантиметрів, з відстанню між рядами не менше 20 сантиметрів. Полив у цей час також має значення — ґрунт має бути зволоженим, але без застою води. Якщо ви хочете продовжити період збирання врожаю, можете висаджувати шпинат кілька разів з інтервалом у 2-3 тижні.

Редиска

Садити редис краще наприкінці березня чи на початку квітня, залежно від кліматичних умов регіону. Сіяти насіння слід на глибину близько одного сантиметра, залишаючи відстань між ними приблизно 5 см (читайте також: У Росії не зрозуміють: 5 рослин, які люблять висаджувати китайці).

Важливо поливати помірно грядки, щоб не допустити перезволоження, так як це може призвести до загнивання насіння. Редиска особливо добре росте на сонячних ділянках, тому вибирайте для посадки максимально освітлене місце. Дотримуючись цих простих правил, ви зможете отримати смачну і хрустку редис вже на початку літа.

Цибуля

Садити цибулю сміливо можна вже наприкінці березня, коли температура ґрунту досягне приблизно 5-10 градусів. Перед посадкою важливо підготувати грядки: їх слід копати і видалити всі бур'яни, щоб забезпечити цибулі хороші умови для зростання. Для кращого результату насіння можна замочити на кілька годин у воді, що допоможе їм швидше прорости.

Фото

Helen Sushitskaya/Shutterstock/Fotodom.ru

При посадці відстань між цибулинками має бути близько 10-15 сантиметрів, а між рядами – 25-30 сантиметрів, щоб рослини не затіняли одна одну. Після посадки необхідно добре полити цибулю, щоб забезпечити необхідну вологу. Догляд за цибулею включає регулярний полив і видалення бур'янів.

Картопля

Оптимальний час посадки картоплі – кінець квітня чи початок травня. Перед посадкою бульби рекомендується проростити, щоб отримати більш ранній та багатий урожай. Для цього їх поміщають у тепле, світле місце за 2-3 тижні. При посадці картоплю слід розміщувати на глибину близько 10-15 см, залишаючи між бульбами відстань близько 30 см.

Важливо також забезпечити рослину достатньою кількістю вологи, особливо на початку вегетаційного періоду, щоб коріння могло добре розвиватися.

Источник: wday.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *