Справді працює чи це міф? Чому не можна змішувати соду з оцтом для прибирання

Комбінація харчової соди та оцту вважається дивовижним засобом для очищення. Для її застосування спочатку потрібно покрити поверхню содою, а потім рясно зволожити оцтом. Це викликає хімічну реакцію, здатну впоратися навіть із найстійкішими забрудненнями. Проте, чи є наукові докази ефективності цієї суміші, повідомляє Ukr.Media.

Харчова сода, відома також як бікарбонат натрію, є основою з pH 9, що робить її відмінним засобом для нейтралізації і видалення жирних забруднень. На противагу їй, оцет, що є розчином розбавленої оцтової кислоти, діє як кислота з pH 2 і ефективно руйнує мінеральні відкладення, такі як кальцій і магній, які присутні в жорсткій воді.

Однак при змішуванні цих двох компонентів результати не завжди виявляються вражаючими, особливо якщо розглядати їхню дію в довгостроковій перспективі. Під час реакції харчова сода і оцет утворюють вугільну кислоту, яка нестійка і швидко розпадається на воду і вуглекислий газ.

В результаті виділяється вуглекислий газ — саме цей газ ви спостерігаєте, коли обидві речовини взаємодіють. Якщо ви хочете досягти більшого ефекту, можна просто подихати на ту поверхню, яку плануєте очищати, перед початком прибирання, вважають науковці.

Зокрема, на етапі, коли суміш все ще шипить, вона має легку лужну реакцію і дійсно може допомогти у видаленні жиру, але не так ефективно, як це робить сода окремо. Оцет, в свою чергу, знижує здатність соди боротися з жирними плямами, а сода зменшує корисні властивості оцту у боротьбі з мінеральними відкладеннями.

Найкращий результат досягається при окремому використанні харчової соди та оцту. Їх слід поєднувати лише у випадках, коли потрібно створити механічну дію бульбашок для усунення плям або прочищення труб.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *