Чому скрізь петунії і мало де катарантус — моє відкриття для саду

Нещодавно я поспілкувалася з продавцем квітів на ринку, і ось що він мені розповів: "За роки своєї діяльності я зрозумів, що багато рослин людям просто невідомі. У мене є різноманітний асортимент квітів: катарантус, алісум, бакопа, наприклад. Часто доводиться пояснювати, що це за рослини, наскільки вони гарні, і чому їх варто вирощувати. Що стосується петунії, то тут питань не виникає, адже всі знають про цю квітку, всі, хто приходить на ринок, жінки і чоловіки, а ось про деякі квіти інформації недостатньо. Тому з продажем катарантуса у мене виникають труднощі. Хоча ця квітка дуже приваблива, мені вона подобається. Вважаю, що вона зовсім не гірша за ту ж петунію і розростається значно активніше, вся у квітах-вогниках", інформує Ukr.Media.

Він висловлював мої думки, тому я вирішила їх тут зафіксувати. І ще я подумала: "Ось чому на наших ринках і в магазинах переважають петунії, троянди, півонії, лілії та інші вже відомі квіти. Тому що люди не знають про інші, і важко продати їм щось нове. Необхідно провести цілу маркетингову кампанію, щоб донести інформацію про якусь нову, ще не популярну квітку. І лише після цього її почнуть купувати".

А ось продаж троянд і лілій — це як ходити по протоптаній стежці. Все готово, нічого пояснювати не потрібно. Тому і виводяться різні сорти, кольори, форми, але всередині все тих же знайомих усім видів.

Таким чином, ми, садівники, самі ж обмежуємо асортимент посадкового матеріалу, вирощуючи стандартний набір квітів у саду. Лише у одного лілія (троянда, петунія та ін.) рожевого кольору, а в іншого червоного, а то й такої різниці немає.

І добре, що є такі старанні продавці, як цей фермер: він вирощує, розповідає, демонструє, переконує, що і катарантус гарний, і невибагливий, і знайомить з іншими красивими квітами.

Опис катарантуса

Недарма існує порівняння з петунією. Катарантус формує компактний кущ, має безліч ампельних сортів. Влітку він рясно вкривається яскравими квітами і цвіте до перших заморозків.

При цьому в догляді він невибагливий, ніяких складнощів не виникає. Хоча вирощується він також через розсаду, висіваючи насіння наприкінці лютого. Саме з кінця лютого вже достатньо природного денного світла. Але сіють і раніше під лампи; наприклад, той фермер сіє катарантус у січні, щоб у травні мати розсаду з першими розкритими бутонами на продаж.

Катарантус стійкий до спеки і посухи, любить сонячні місця. Це чудова, часто недооцінена однорічна рослина для сонячних умов, особливо в спекотні літні місяці, коли петунія може вимагати більше уваги до поливу.

Джерело: ukr.media

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *