Для чого дачники залишають на грядках коріння капусти і помідорів до весни | 100 ІДЕЙ

Для чого дачники залишають на грядках коріння капусти і помідорів до весни

Городництво — наука експериментів. Деякі дачні прийоми, які на перший погляд здаються дивними, мають під собою досить розумне обґрунтування і навіть приносять користь. Про один із них і піде мова, інформує Ukr.Media.

Ось і підійшов час збирання останнього врожаю. Одні дачники прибирають з грядок все дочиста, залишаючи город повністю порожнім. Інші після збирання основних культур засівають город сидератами, і він іде під сніг зеленим. Але існує проміжний варіант — для тих, хто хоче допомогти ґрунту, але при цьому не бажає або не може займатися посівом сидератів. Розповімо про нього докладніше.

Навіщо залишати на зиму на грядках коріння капусти

Деякі дачники після збирання врожаю пізніх сортів капусти коріння не викопують, а залишають у землі до весни. Навіщо вони так роблять?

Нагадаємо, що будь-який ґрунт складається з двох частин — органічної і мінеральної. Саме органічна частина пов'язана з таким поняттям, як родючість ґрунту. А з чого складається органічна частина? Із залишків комах і тварин, з коренів, стебел і листя рослин. Коли всі ці складові розкладаються, утворюється гумус — основа органічної частини ґрунту, її родючий шар, джерело живлення рослин.

Повернемося до капусти. Коріння капусти, залишені в землі, до початку наступного городнього сезону перегнивають, тим самим покращуючи склад ґрунту (про що і було сказано вище) і допомагаючи відновити його родючість після городнього сезону.

Крім того, восени і навесні, після відтанення ґрунту, що залишився в землі, коріння залучають дощових черв'яків. Останні розпушують ґрунт, роблять його більш повітряним, що сприяє вільному проникненню кисню.

Разом з корінням на грядці на зиму можна залишати і нижнє листя капусти. До весни вони перегниють, і їх можна розкидати по городу і внести в ґрунт разом із органічними добривами.

Користь вашому городу принесуть тільки абсолютно здорові капустяні залишки. Якщо ж присутні хоч невеликі ознаки захворювань, коріння і листя необхідно прибрати та спалити.

Навіщо залишати на зиму на грядках коріння томатів

Крім капустяних, дачники залишають також на грядці на зиму і коріння томатів.

Якщо ваші кущі здорові, не висмикуйте їх. Надземні частини зріжте секатором, а коріння залиште зимувати в землі. Бадилля порубайте на більш дрібні частини і покладіть на грядки. Після цього полийте все відповідними препаратами, які прискорять процес розкладання рослинних залишків. Навесні вам залишиться лише перекопати ґрунт.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *