Як прискорити проростання гладіолусів та швидше побачити квітконоси

Якщо ви бажаєте прискорити проростання гладіолусів і швидше побачити квітконоси, перед висадкою цибулин у клумбу їх необхідно вивести з зимового "сну". Цей етап не тільки сприяє більш ранньому цвітінню, але й зменшує ризик появи хворих і ослаблених рослин, повідомляє Ukr.Media.

Посадка гладіолусів повинна здійснюватися, коли температура ґрунту на глибині 10 см досягає 10-12°C.

Пророщування цибулин доцільно почати за 15-20 днів до висадки. Важливо точно визначити час, щоб паростки і коріння не встигли занадто розвинутися, оскільки цибулини з розвинутою кореневою системою можуть зазнати більших пошкоджень під час посадки, що призводить до хвороб і поганого приживлення.

По-перше, потрібно уважно оглянути цибулини і видалити хворі (гнилі, м’які, з нальотом та пліснявою). Інші бульби слід відсортувати за розміром та очистити від лушпиння. Рекомендується обережно знімати покривні луски, починаючи з паростка і рухаючись до денця, щоб мінімізувати ризик пошкодження дрібних паростків, які можуть бути під лусками.

Для запобігання зараженню грибковими та бактеріальними інфекціями (особливо якщо в сховищі були виявлені пошкоджені цибулини) рекомендується продезінфікувати посадковий матеріал, замочивши його в розчині фунгіциду. Універсальним засобом для дезінфекції є марганцівка. Цибулини потрібно занурити в 1%-ий розчин на 30 хвилин — 1 годину, а потім ретельно промити і висушити.

Методи вигонки цибулин гладіолусів перед посадкою

В тирсі. Для пророщування гладіолусів у тирсі необхідно підготувати ємність з низькими бортиками та дренажними отворами, яку встановлюють на піддон. На дно ємності укладають дренаж, а потім рівномірно розподіляють тирсу шаром 1,5-2 см і добре зволожують. Цибулини гладіолусів розміщують на тирсі денцем донизу, заглиблюючи їх приблизно наполовину. Контейнер слід розташувати в теплому і світлому місці, уникаючи прямих сонячних променів, а субстрат періодично зволожувати за допомогою пульверизатора.

У воді. Цибулини розміщують у контейнері близько одна до одної, заливають теплою відстояною водою так, щоб вона покривала третину цибулин, і ставлять у тепле місце з розсіяним світлом. Під час вигонки періодично додають воду. Рослини, отримані цим методом, швидко починають цвісти, але тривалість цвітіння в такому випадку зменшується.

На вологій тканині. М’яку натуральну тканину складіть у кілька шарів, змочіть водою і укладіть на дно контейнера. Потім розмістіть на ній підготовлені цибулини. Контейнер слід поставити в тепле, добре освітлене місце і підтримувати вологість тканини до появи паростків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *