Як виростити на своїй ділянці конвалію: корисні поради | 100 ІДЕЙ

Як виростити на своїй ділянці конвалію: корисні поради

Останнім часом багато садівників із захопленням садять на своїх ділянках дикорослі рослини. До таких рослин належить і травнева конвалія, інформує Ukr.Media.

Завдяки довгому розгалуженому кореневищу конвалія швидко розростається, утворюючи щільний килим. Він легко витісняє інші рослини, що зростають поруч.

Садити конвалію краще відразу на постійне місце, ця рослина не полюбляє частих пересадок і на одному місці може зростати до десяти років.

Конвалія тіньовитривала, її успішно можна садити під деревами. Садові сорти добре ростуть і на сонці.

Посаджені на сонці або у затінку, усі вони вимагають гарного поливу, оскільки належать до вологолюбних рослин. До ґрунтів конвалії не вимогливі, але краще ростуть і квітнуть більшими квітками на гарно підживлених органікою ґрунтах. На бідних ґрунтах хоча б зрідка конвалії потрібно підживлювати перепрілим гноєм. Розмножується конвалія відрізками кореневищ з брунькою відновлення. Майте на увазі, що бруньки у конвалії різні: одні з тупокінцевою верхівкою, з якої і розвивається квітка, інші бруньки мають загострену форму — посадивши їх, квітнення можна не дочекатися, оскільки вони несуть у собі тільки зачатки листя.

За умов дикої природи на один квітучий кущик припадає сотня пов'язаних між собою кореневищем побратимів, що не квітнуть.

Садити і ділити конвалії можна навесні або восени, але й тут є свої нюанси. Після весняної посадки рослини гірше приживаються. Можна садити конвалії у серпні. Треба викопати відокремлені рослини, коріння трохи обрізати й одразу ж висадити у борозенки, заглиблюючи так, щоб і коріння не загиналося, і паростки можна було вільно засипати землею. Потім їх треба полити. Між паростками треба залишити відстань у 10-12 см.

Під час першої зими нові посадки мульчують компостом. Надалі конвалії не вимагають укриття, оскільки належать до морозостійких рослин.

Під час роботи з конваліями необхідно дотримуватися обережності, адже незважаючи на чудовий вигляд вони дуже отруйні, причому отруйне усе — листя, квіти, плоди, коріння. Навіть вода, у якій буде стояти милий на вигляд букетик конвалій, стане отруйною.

Кімнату, де ви поставите вазу з конваліями, необхідно провітрювати. Особливо небезпечними конвалії є для маленьких дітей, які полюбляють тягнути до рота і квіти, і червоні блискучі ягоди, що з'являються після квітнення. Якщо у будинку з вами живуть малюки, від конвалій краще відмовитися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *