Які добрива підходять для осіннього підживлення ґрунту перед посадкою озимого часнику | 100 ІДЕЙ

Які добрива підходять для осіннього підживлення ґрунту перед посадкою озимого часнику

Восени або під зиму садять озимий сорт часнику. Даний вид більший, ніж ярий, гострий на смак, добре витримує зимові холоди, і навесні, з першими теплими променями сонця, піде в зростання, інформує Ukr.Media.

Городники зазвичай висаджують часник два рази, навесні — ярі сорти, і восени — озимі. У будь-якому випадку часнику потрібна підгодівля, особливо якщо ґрунт на городі бідний, недостатньо родючий.

Перед посадкою часнику землю необхідно удобрити. Особливо це актуально восени. Річ у тім, що за літній період попередні рослини вже досить спустошили ґрунт, зробили його менш родючим, витягли з нього всі соки і поживні елементи. Тому осінні посадки, чи то часник або будь-які інші культурні рослини і квіти, повинні обов'язково супроводжуватися внесенням хоча б невеликої кількості добрив і підгодівлі.

Розглянемо далі, які добрива підходять для посадки озимого часнику восени 2022 року.

Які добрива вносити восени під часник

Городники в першу чергу піклуються про те, щоб осінні посадки не постраждали від холоду і прийдешніх заморозків.

Якщо посадити в потрібні дати, то турбуватися нема про що. Однак, якщо внести неправильні добрива, можна якраз зіткнутися з тим, що часник буде пошкоджений морозами. Про які заборонені підгодівлі йдеться?

Для досвідчених городників не секрет, що восени необхідно накладати табу на добрива і підгодівлі, в яких міститься азот. Річ у тім, що він провокує буйний ріст зелені, чого перед зимою допускати у жодному разі не можна. Головка часнику повинна вкоренитися і зміцніти, щоб пережити зиму. Якщо ж вона піде в зростання, буде нарощувати зелень, то перші ж зимові заморозки погублять і зелень і саму головку, вона може просто вимерзнути або ж стане дуже слабкою.

До азотних добрив відносяться такі, як аміачна селітра, карбамід (сечовина), сульфат амонію, кальцієва селітра, натрієва селітра та ін.

Широко відомо, що азот міститься і в гної. Однак в гної його процентне співвідношення не таке високе, всього 0,5-2,5%. Так що для осінніх добрив гній цілком підходить.

Кращими добривами для осені є фосфорно-калійні підгодівлі, які роблять рослину міцною і стійкою до будь-яких умов.

Підживлення часнику восени під зиму

Добрива для часнику восени можна розділити на органічні і мінеральні.

До органічних відносяться такі як гній, перегній, компост і деревна зола. Вважається, що саме органіка сприяє швидкому укоріненню часнику, а також його здоров'ю та імунітету, які обов'язково знадобляться протягом зимового періоду року.

Не рекомендується вносити свіжий гній або свіжий перегній. У такій підгодівлі присутній у великих кількостях аміак, який погано позначиться на рослині. Гній повинен бути перепрілим, а перегній — підсушеним.

Приклад удобрення землі під часник гноєм або перегноєм:

За два тижні до посадки перекопати грядки під часник. Одночасно з цим внести гній або перегній. Попередньо можна змішати гній або перегній з деревною золою. Через тиждень знову перекопати грядки і внести вже мінеральні добрива. В якості відповідних для озимого часнику добрив можна розглядати калійну сіль, подвійний суперфосфат, суперфосфат, фосфорну муку, вуглекислий калій, калімагнезію.

  • Деревна зола вноситься з розрахунком 500 грамів на 1 м. кв.
  • Гній вносять з розрахунком 1 відро на 1 кв. м.

Варто завжди пам'ятати, що перестаратися з добривами не можна. У всьому повинна бути міра. Надлишок компонентів від підгодівлі може зробити ґрунт не родючим, а навпаки — отруєним. Особливо варто бути обережними з мінеральною і хімічною підгодівлею, дотримуйтесь інструкції, не додавайте більше, ніж рекомендовано.

Калійна сіль, сірчанокислий калій, суперфосфат, фосфоритне борошно — відмінно підійдуть для добрива при перекопуванні грядок і в разі кореневого підживлення (коли добриво вноситься не в ґрунт при перекопуванні, а безпосередньо на дно лунки).

Багато городників не радять використовувати таке добриво, як хлористий калій, який негативно позначається на посадках часнику.

Комплексне добриво:

  • Відро перегною + 500 гр деревної золи + 2 ст. л сульфату калію + 1 ст. л. подвійного суперфосфату.
  • Відро перегною + 20 гр. калійної солі + 30 гр гранульованого суперфосфату.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *