Кілька причин, через які з вишні та черешні тече камедь | 100 ІДЕЙ

Кілька причин, через які з вишні та черешні тече камедь

Краплинки живиці бурштинового кольору можуть з'явитися не лише на сосні, але і на плодових деревах, таких як вишня, черешня, абрикос. Це камедь, і з нею знайомі багато садівників. Спробуємо розібратися в причинах виникнення проблеми, інформує Ukr.Media.

Камедь не даремно називають "сльозами" дерев. Це їх реакція на травму, яка може бути викликана несприятливими погодними умовами, гризунами або грибками. Іноді рослини можуть вилікуватися самі, але частіше їм потрібна допомога, щоб впоратися з пошкодженнями.

Причини гуммозу

На камедетечу страждає більшість кісточкових дерев. Але найчастіше вона відбувається у вишень і черешень. Гуммоз, так ще називають виділення камеді, може послабити дерево. Тому необхідно визначити причини його виникнення і вчасно вжити заходів.

Камедетеча через погану погоду

Найчастіше у вишні пошкоджується кора і течуть "сльози" через несприятливі погодні умови. Низькі температури призводять до утворення морозобоїн, а через активність сонця з'являються сонячні опіки.

За появи камеді рекомендується обережно її зрізати, захопивши 3-4 мм здорової тканини, продезінфікувати 1 %-вим розчином мідного купоросу і закрити рану садовим варом або спеціальною замазкою. За наявності великих пошкоджень слід накласти садову пов'язку.

А щоб такі пошкодження не з'явилися знову, дерева восени слід білити.

Поява камеді через дефіцит кальцію

Гуммоз черешні і вишні викликає також дефіцит кальцію. Тому раз на 5 років восени або із настанням весни вносьте під перекопування у пристовбурові кола доломітове борошно (200-300 г на 1 кв. м). На початку зростання плодів обробіть крону добривом із високим вмістом кальцію і мікроелементів.

Надмірне підживлення азотом за наявності дефіциту калію і фосфору, також може бути причиною гуммозу.

Камедетеча через неправильну обрізку

Занадто сильна або несвоєчасна обрізка може призвести до виділення камеді на гілках плодових дерев. Черешню і вишню обрізають навесні (до розпускання бруньок) або восени з вересня до листопада. На весну (до початку сокоруху) припадає формуюча обрізка, а на осінь — санітарна. Причому, чим теплішою є осіння погода, тим пізніше варто вкорочувати гілки.

Опадання листя — головна ознака того, що можна брати до рук секатор. При цьому обрізку слід завершити до заморозків, щоб затягнулися зрізи.

Щоб знизити ризик появи інфекцій, обрізати дерева слід у суху погоду. Якщо ж прогнозуються морози, то процедуру варто відкласти до весни.

Проводьте обрізку добре заточеними і продезінфікованими інструментами. Пагони, що сильно зросли за рік, вкоротіть на 8-10 см, видаліть усі сухі та пошкоджені гілки, які можуть стати джерелом інфекції. Не забудьте обробити зрізи спеціальною замазкою.

Гуммоз вишні і черешні через грибкові інфекції та віруси

Камедетеча у кісточкових дерев відбувається також через їх зараження грибковими інфекціями. Так, вишні можуть захворіти на цитоспороз, за якого відбувається відмирання кори, деревини і камбію. Спори грибка потрапляють у рослину через рани на корі, викликаючи її відділення від деревини і рясну камедетечу.

Запобігти захворюванню допоможе побілка дерев, яка вбереже їх від сонячних опіків. Також потрібно боротися зі стовбуровими шкідниками, які пошкоджують кору. Обприскування дерев перед набряканням бруньок 1 %-вим розчином мідного купоросу або бордоської рідини захистить від грибків.

Є у вишні й інші небезпечні інфекції, через які виділяється камедь. Клястероспоріоз і моніліоз можуть призвести до повної загибелі гілок. Щоб запобігати захворюванню, потрібно щорічно збирати і спалювати за територією ділянки загниваючі плоди та опале листя, а також вирізати сухі гілки. Боротися треба і зі шкідниками, що ушкоджують пагони.

Профілактика гуммозу

Щоб уникнути виділення камеді, висаджуйте лише районовані морозостійкі сорти з імунітетом до грибкових захворювань. Вибирайте для саджанців ділянки з легким, пухким ґрунтом і гарною аерацією, з глибоким заляганням ґрунтових вод. Під час посадки не заглиблюйте кореневу шийку.

Своєчасно і помірно обрізайте крону, не допускаючи її загущення. І обов'язково закладайте місця спилів садовим варом, спеціалізованими препаратами або глиняною бовтанкою. Оберігайте дерева від механічних пошкоджень. Восени стовбур слід білити, а взимку захищати його від гризунів.

Деякі фахівці пропонують не зрізати камедь, оскільки вона є своєрідним захисним засобом для дерева. Натомість краще підтримати зелене насадження імуномодуляторами, наприклад, Цирконом, Превікуром Енерджі, розчином яких поливають дерева під коріння під час сокоруху. Препарати підвищують імунітет саджанців і блокують розмноження бактерій.

Профілактика і лікування камедетечі — головні заходи у комплексному догляді за вишнею і черешнею. Вчасно помічена проблема і вчасно вжиті заходи вбережуть дерева від більш серйозних наслідків і забезпечать вас рясним урожаєм смачних ягід.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *