Що робити, якщо у горщику з орхідеєю з'явився зелений наліт | 100 ІДЕЙ

Що робити, якщо у горщику з орхідеєю з’явився зелений наліт

Цвіль в орхідеї турбує чимало людей. Найчастіше стінки прозорого горщика стають повністю зеленими, від чого власник заморської красуні починає бити тривогу. Розберемося, "Що таке зелений наліт на стінках горщика?", "Чи небезпечна цвіль для орхідеї?" і "Як позбутися від водоростей і цвілі в квітах?", інформує Ukr.Media.

Що являє собою зелений наліт (цвіль) в горщику з орхідеєю?

Це мохи або зелені водорості, які в малій кількості не завдають шкоди рослині, але при збільшенні починають заповнювати горщик і місце між корінням, позбавляючи його повітря.

Причини появи цвілі в орхідеї

  • Постійна вологість (субстрат не просихає).
  • Світло.

Зелені водорості з'являються від надмірної вологості і активно розвиваються при яскравому денному світлі. Ситуацію може погіршити відсутність дренажних отворів, наприклад, в пластикових поїлках, які часто продаються під виглядом горщиків для посадки орхідей, або в скляних ємностях.

Як позбутися від зеленого нальоту / цвілі на стінках горщика

По-перше, потрібно відрегулювати полив. Між поливами витримуємо рослина в посусі пару днів. Пам'ятайте, що чим більше коренів в горщику і чим щільніше один до одного вони притиснуті, тим повільніше просихає субстрат. А в період спокою коріння взагалі відпочиває, значить, споживає значно меншу кількість води, тому полив скорочуємо.

По-друге, пересаджуємо рослину в чистий горщик. Заодно переглядаємо коріння на наявність сухості і гнилі. Якщо рослина в цей момент знаходиться в періоді спокою, пересадку відкладаємо на момент пробудження (перший новий листочок — пробудження), але обов'язково скорочуємо полив і ставимо в непрозоре кашпо.

Профілактика цвілі в орхідеї

  • Непрозоре кашпо. Орхідею садимо в прозорий пластиковий горщик, але ставимо в непрозоре декоративне кашпо.
  • Періодично (1 раз на місяць — два) поливаємо протигрибковим засобом. Він не тільки запобіжить появі водоростей, але і захистить орхідею від бактеріальних і грибкових захворювань.
  • Не забуваємо просушувати субстрат (але не пересушувати!).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *