Щороку наприкінці серпня обрізаю смородину та аґрус, але є нюанси, які має знати кожен | 100 ІДЕЙ

Щороку наприкінці серпня обрізаю смородину та аґрус, але є нюанси, які має знати кожен

У другій половині серпня — на початку вересня, коли зростання пагонів аґрусу та смородини зупиняється, необхідно провести роботи з обрізання кущиків, інформує Ukr.Media.

Важливо знати, що обрізання чорної смородини відрізняється від обрізки червоної смородини та аґрусу. Це зумовлено тим, що основна маса ягід на кущах чорної смородини закладається на молодших пагонах. Що стосується червоної смородини та аґрусу, то ці культури дають основний урожай на зрілих пагонах.

Так, при обрізанні чорної смородини, в першу чергу, слід видаляти старі пагони, які лягли на землю і не змогли піднятися природним чином після збирання врожаю.

Вилучення старих пагонів стане стимулом до утворення нових молодих гілок, на яких активно зростатимуть ягоди. Видаляти старі пагони на чорній смородині необхідно ще й через те, що в них часто селяться різні шкідники, які можуть спричинити серйозні хвороби і навіть загибель кущиків.

Наступним кроком необхідно обрізати пагони, що підсохли, пагони без листя, а також надломлені і сильно викривлені гілочки.

При обрізанні порічки (червоної смородини) та аґрусу видаляються однорічні пагони всередині кущика таким чином, щоб їх залишилося всього 3-4 штуки на весь кущ.

Також видаляються пагони віком від 6 років. Основна маса куща повинна складатися з пагонів 2-х, 3-х та 4-х років.

У всіх культур слід обрізати дрібні пагони, які захаращують кущик. Така обрізка стане чудовою профілактикою борошнистої роси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *