Бездоганний мобільний притулок, де можна жити, відпочивати та працювати в будь-якому місці

Крихітні будинки зробили собі ім'я, зламавши шаблонні уявлення про комфортне та практичне житло, яке може вберегти як від довгобуду, так і від кабали кредитів/іпотек. За останні роки саме визначення «крихітного будинку» порядком змінилося, оскільки все більше з'являється цікавих варіантів оформлення інтер'єру та інтер'єру, планування та просто неймовірної оптимізації простору. Чого тільки варта остання модель фірми Tiny Heirloom, команда якої спроектувала і побудувала бездоганну сучасну оселю під назвою «Крихітний будинок майстра» (Tiny Craftsman Home). Про став ідеальним притулком для любителів відпочивати та працювати далеко від суєти.

Будинки більш ніж скромних розмірів, а також мобільні чи збірно-розбірні структури щільно увійшли до життя сучасників із цілком зрозумілих причин. Надмірний цінник на нерухомість в будь-якому більш-менш розвиненому населеному пункті, відсутність земельних ресурсів у всіх великих мегаполісах світу, економічні кризи і небажання влазити в борги штовхають все більше людей на будівництво або купівлю мініатюрного, але свого житла. А все тому, що з ним можна відправити як у подорож, так і не прив'язуватися надовго до одного місця проживання, адже в сучасному житті все так швидко змінюється, що ніхто не може передбачити, що доля найближчим часом піднесе, не кажучи про довгострокову перспективу.

На хвилі популярності такого роду будівництва з'явилося безліч фірм та компаній, що розробляють унікальні моделі як для серійного виробництва, так і для індивідуального виготовлення. Не стала винятком і компанія Tiny Heirloom, розташована в Портленді (штат Орегон), яку у відповідних колах визнано світовим лідером у виробництві індивідуальних крихітних будинків. Невпинно прагнучи досконалості, креативні фахівці невпинно розробляють інноваційні структури, встановлюючи високі стандарти, кидаючи у своїй виклик неможливому, створюючи крихітні притулку як однієї двох осіб, так цілих сімей чи сфери гостинності, які сміливо можна назвати шедеврами майстерності.

Враховуючи вищеперелічене, не дивно, що пара ентузіастів стійкого життя і мінімалізму з Bay Area вирішивши зменшити житлову площу, щоб нарешті позбавитися оренди і не брати іпотеку, звернулася саме до фахівців Tiny Heirloom, разом з якими і продумали до дрібниць свій крихітний будинок площею всього 5 метрів. Tiny Craftsman Home («Крихітний будинок майстра»), саме таку назву отримав проект, сміливо можна віднести до одного з найамбіційніших та практичних об'єктів креативної команди, адже компактність житла на двох ніяк не вплинула ні на погіршення житлових умов, зменшення побутових зручностей та естетичну привабливість мобільного.

Примітно: Компанія Tiny Heirloom при будівництві будинків, яких би розмірів і типів вони не були, віддає перевагу лише екологічно чистим матеріалам, а при обробці використовують лише натуральні, щоб мінімізувати вплив як на довкілля, так і здоров'я людей. При цьому роблять все, щоб житла були максимально енергоефективними, а за бажанням клієнтів ще й автономними, що, у свою чергу, знижує споживання ресурсів та економить бюджет власників.

Не став винятком і «Крихітний будинок майстра», який побудований за всіма правилами стійкості, які стали пріоритетним напрямком на всіх етапах будівництва. Основою конструкції було обрано дерево, посилене сталевими елементами, а ось облицьовували фасад сайдингом зеленого кольору (під вагонку) і черепицею з кедра, які допомогли підкреслити атмосферу відпочинку на природі, а наявність достатньої кількості вікон і скляних вставок на подвійних дверях розмивають межі між зовнішнім світом. Для обробки інтер'єру використовували натуральне дерево, винятки склали лише мокрі зони, де доцільніше було використовувати кахель і зносостійке покриття з високоякісного ламінату, що імітує дерево.

При цьому не забули і про оптимізацію простору, впровадження інноваційних технологій та збільшення корисної площі за рахунок облаштування тераси на даху мобільного будинку. А це, додаткових 16 «квадратів», які розширюють зону відпочинку (можна використовувати і як літню їдальню) в хорошу погоду. Плюс до всього передбачили і другий рівень, який займає лише частину внутрішнього простору, щоб житловий простір не вийшов урізаним та тісним. За рахунок мансардних налаштувань і одного виступу (тої самої «гусячої шиї», що нависає над автомобілем, що буксирує) вдалося облаштувати дві повноцінних розмірів спальні. Щоправда, з низькими стелями, але якщо звикнути, то така організація житла стає цілком прийнятною та зручною.

Незважаючи на скромні габарити у Tiny Craftsman Home, є всі необхідні житлові простори, які нехай і виконують кілька функцій, але цілком просторі та затишні. Білий колір збільшує об'єм житла, при цьому мінімалістичний дизайн доповнюють постери, картини та великі вікна, що впускають природне світло і відкривають краєвид на навколишній ландшафт.

Один торець будинку віддали під облаштування вітальні, де є м'який диван-трансформер і розкладний стіл, який може стати в нагоді на всі випадки життя. Знайшлося місце навіть для яскравої скрині, куди вміщується багато корисних речей. Вікно, розташоване навпроти дивана, робить вітальню ідеальним пунктом спостереження, коли зіпсувалася погода і не вдається влаштувати відпочинок на галявині або на даху власного будиночка.

Кухню оснастили сучасним гарнітуром із місткими тумбами та шафами з темного дерева та стільницями зі світлого граніту. Робочу поверхню займає двосекційне миття та повнорозмірна варильна панель. У тумбах знайшлося місце і для зберігання, і для вбудованої духової шафи, та інших кухонних гаджетів, що полегшують процес приготування їжі.

Наприкінці кухонної зони передбачена гардеробна-пральня з пральною машиною з функцією сушіння та шафою для одягу. За нею облаштована розкішна ванна кімната з повнорозмірною ванною біля аркового вікна. Тут також встановлена тумба з раковиною та біотуалет.

Автори Novaye.ru хотіли б звернути увагу на те, як розробники вирішили питання облаштування сходів. Вона є одним із найпомітніших інноваційних впроваджень, адже частина щаблів виконують свою безпосередню функцію, при цьому передбачають ще й системи зберігання. А ось нижню частину легко можна заховати за непотрібністю, що дає можливість збільшувати простір для пересування.

На другому рівні, куди ведуть інноваційні сходи, знаходиться більш відокремлена лаунж-зона з телевізором, закріпленим на стіні. Цей простір також може бути використаний як гостьова спальня, коли це необхідно або перетворити її на домашній офіс. У цій частині передбачено люк зі сходами, що ведуть на терасу, яку облаштували на даху.

На іншому боці лофта знаходиться головна спальня з колоритною дерев'яною стелею, мансардними вікнами та великим простором, виділеним під двоспальний ортопедичний матрац. Для зручності з трьох сторін передбачили вільні проходи, а для створення особливої атмосфери встановили ще й додаткові вікна на даху, що похилився. Окрім збільшення об'єму лофта, мансардні вікна створюють динамічну атмосферу, відкриваючи огляд на зоряне небо. А якщо припаркувати мобільний будиночок ближче до лісової галявини, то буде складатися враження, що знаходишся в будиночку на дереві.

Це не єдина модель мініатюрного будинку, який може стати надійним притулком для тих, хто переситився міською суєтою і має намір вести більш усвідомлений спосіб життя. Чого тільки вартий «Бриз океану», спроектований іншою американською фірмою.

А ось цікаве відео нашого каналу:

Источник: novate.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *