Блогер доводить зменшення упорядкованої житлової площі мобільного будиночка до екстремальних 1,9 кв. м
Блогер Levi Kelly, відомий своєю роботою над компактними житловими приміщеннями, представив те, що він називає «найменшим у світі мобільним крихітним будинком». На цей раз зміни зазнав японський пікап Honda Acty 4×4 1998 випуску. Неймовірна винахідливість захопленого експериментами майстра на всі руки дозволила створити цілком упорядкований мікрокемпер, який вміщує все необхідне для екстремальних пригод одинаків, оскільки на площі менш як два квадратні метри складно розмістити компанію однодумців.
Світ перетворених фургонів та мініатюрних мобільних будинків, збудованих своїми руками, продовжує нас дивувати все більше. Чого тільки варті експерименти Леві Келлі – YouTube блогера і пристрасного дизайнера, який не може вгамувати свої фантазії з приводу екстремального зменшення житлоплощі. Останнім його досягненням став перетворений японський пікап Honda Acty 4×4 1998 року випуску, який після складних розрахунків та невтомної праці самого ентузіаста перетворився на самодостатній мікробудиночок, з яким можна оговтатися куди душа забажає.
Цей міні-кемпер ручної роботи сам автор проекту позиціонує, як найменше автономне житло у світі, хоча ще й не отримав офіційного підтвердження від Книги рекордів Гіннесса. Можливо, його і визнають таким, адже мініатюрний притулок площею 1,9 кв. м вміщує все необхідне життя далеко від цивілізації.
Останній витвір Леві Келлі, як і два попередні проекти, справа його власних рук. Будівництво мініатюрного будиночка велося з нуля. Для каркасу він використовував дерев'яний брус, як утеплювач – пінопласт, а внутрішній простір оброблений натуральним деревом та фанерою, щоб полегшити саму структуру будиночка. Звичайно ж, процес будівництва був нелегким, але все ж таки найбільшою проблемою став розподіл житлового простору та проведення комунікацій, адже блогер планував облаштувати повноцінний притулок. І нехай воно може бути лише тимчасовим (на зовсім короткий термін і для нього одного), але все ж таки від звичних побутових зручностей Келлі не хотів відмовлятися.
Оскільки мікрокемпер має всього 1,9 квадратних метра корисної площі при висоті, що не дозволяє пересуватися на повне зростання, все організовано в одній багатофункціональній кімнаті. Компактне планування продумане до найдрібніших подробиць. У кухонній зоні, наприклад, є раковина з краном і проточною водою, що надходить із простої системи, що складається з 20-літрового бака з питною водою (і насоса), а стічні води збираються в 26-літрову ємність, щоб підтримувати порядок та витримати санітарні норми. Раковина вбудована в стільницю над місткою тумбою, де зберігається лише необхідний мінімум посуду, столових приладів та провіанту і ті самі ємності.
Частина стільниці, що використовується в якості обіднього або робочого столу, оснащена петлями, що дозволяє її піднімати. На цій половині знаходиться переносна плита, за допомогою якої можна готувати повноцінні обіди, що розширює можливості під час тривалих зупинок, адже її можна встановити на вулиці та вільно влаштовувати кулінарні експерименти.
На столі встановлюється і невеликий камін, який у холодні ночі наповнює дитину теплом. Його теж можна переставляти, ховати за непотрібністю або, коли час лягати спати. Як виявилося, увечері доводиться звільняти відкидну частину, щоб відкрити прямий доступ до частини ліжка, яке опинилося під столом через екстремально маленьку площу мобільного будинку. Така хитрість дозволяє Леві зі зростом 178 см хоч і не з великим комфортом (цілком не можна витягнути ноги), але все-таки виспатися перед далекою дорогою. Простір під ліжком також задіяний, мало того, що невгамовний блогер примудрився прилаштувати купу потрібних речей, так ще й перетворююча апаратура від сонячних панелей, встановлених на даху кемпера, також помістилася. Вони допомагають підтримувати освітлення на належному рівні і живлять розетки, адже без електрики сучасній людині зовсім нікуди, навіть якщо це зовсім невибагливі любителі пригод подалі від вторинних доріг.
У це складно повірити, але навіть у більш ніж крихітному будинку є душова з туалетом, точніше сказати, вони з'являються, коли це потрібно. Душова лійка підключається до кухонного крана і може бути виведена у вікно, якщо захочеться організувати купання на вулиці. Надувний піддон захований у спеціальний відсік, в якому зараз знаходиться портативний туалет. Оскільки зростання автора проекту зовсім немаленьке, а стелі виявилися дуже низькими, сидіти на унітазі рівно йому ніколи б не вийшло. І навіть у такій непростій ситуації креативний блогер знайшов вихід – він встановив на даху невелике бульбашкове вікно, забезпечивши тим самим неординарне житло і додатковим простором, і світлом.
Насамкінець автори Novate.ru хотіли б звернути увагу на те, що практичний, легкий і функціональний будинок з ефективно організованим житловим простором обійшовся блогеру всього в 8 тис. дол, включаючи покупку самої вантажівки. Настільки економним вийшов проект завдяки самовідданій праці самого ініціатора будівництва та використанню неліквідного матеріалу низької сортності, а також залишків деревостружкових матеріалів, що накопичилися після попередніх трансформацій.
Це не єдиний приклад, коли ентузіасти намагаються до кінця зменшити житло, жертвуючи всім заради експерименту і можливості мати більш-менш прийнятний куточок для сну під час подорожей. Інший блогер збудував будиночок площею 2,2 кв. м, у якому примудряється приймати гостей.
А ось нове відео нашого каналу:
6 прихованих функцій автомобіля, які можуть сильно полегшити життя водію
Источник: novate.ru