Де в Україні найдорожча оренда житла: і це не Київ | 100 ІДЕЙ

Де в Україні найдорожча оренда житла: і це не Київ

До повномасштабного вторгнення росії оренда квартир у Києві в середньому коштувала дорожче, ніж у будь-якому місті України. Але під час великої війни ситуація на ринку оренди змінилася.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Найдорожчою в Україні оренда житла, за даними порталу нерухомості ЛУН, є в Ужгороді. Там оренда однокімнатної квартири в середньому коштує 15 400 грн.

На друге місце вийшов Львів, де «однушку» в середньому здають за 14 000 грн. Вочевидь, тенденція пояснюється популярністю Львова серед студентів. Адже Національний університет «Львівська політехніка» і Львівський національний університет імені Івана Франка випередили провідні київські ВНЗ за кількістю заяв. Крім того, у Львівський області, за інформацією Міжнародної організації з міграції (МОМ), знайшли прихисток 273 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Третє місце в рейтингу міст з найдорожчою орендою житла посідає Дніпро, де за однокімнатну в середньому доводиться платити 12 000 на місяць. Вочевидь, це пояснюється перебуванням у регіоні 625 тис. ВПО.

Ще один магніт на заході країни — Івано-Франківськ — займає четверту сходинку з середньою вартістю оренди однокімнатної в 11 600 грн. Зазначимо, що Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника в Івано-Франківську входить в ТОП-10 ВНЗ за кількістю поданих заяв від абітурієнтів.

Й нарешті Київ за критерієм вартості оренди посідає лише п’яте місце. Однокімнатні в столиці в середньому здають за 10 900 грн. Подібна ситуація пояснюється тим, що станом натепер вартість оренди в Києві повернулась на довоєнний рівень у гривні, тоді як у містах, що випередили Київ, ціни в порівнянні з мирними часами зросли навіть у доларовому еквіваленті.

Цікаво, що в Києві вартість оренди в доларовому еквіваленті у порівнянні з останнім мирним літом впала на 28%, тоді як у Закарпатський та Львівський областях зросла на 115% і 74% відповідно.

В цілому, вартість оренди і її динаміка добре віддзеркалює безпекову ситуацію. Адже на останніх позиціях опинилися регіони, які були звільнені від окупації або примикають до лінії фронту чи кордону з росією. Зокрема в Харківський області в порівнянні з літом 2021 року вартість оренди однокімнатних квартир в доларовому еквіваленті впала на 48%. Це найбільша від’ємна динаміка по Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *