Любителі пригод перетворили стару армійську вантажівку на будинок-всюдихід

Любителі пригод і подорожей бездоріжжям також не можуть відмовитися від задоволення мати власний будинок, з яким можна вирушити навіть у саму непрохідну глушину. Щоправда, для цього їм доводиться чимало попрацювати, щоб перетворити всюдиходи чи армійські вантажівки високої прохідності на комфортабельні будинки на колесах. Як це зробила пара авантюристів із Нової Зеландії, які завжди мріяли прожити незвичайне життя, наповнене масою непередбачуваних пригод.

Один з найпопулярніших у світі позашляховиків Mercedes-Benz' Unimog активно і більш ніж успішно використовується в різних галузях, від військових і пожежних машин до буксирувальних тягачів, здатних подолати навіть безнадійне бездоріжжя. Завдяки своїй універсальності, довговічності та неперевершеним позашляховим можливостям цей «звір-автомобіль» виявився придатним і для переобладнання в будинок на колесах, що ідеально підходить для будь-якого виду пригод. Це довела пара авантюристів Кайла та Луїс – молода пара з Нової Зеландії, яка давно мріяла присвятити своє життя подорожам.

Вони планували побудувати крихітний будинок на колесах, який став прекрасною альтернативою орендованій квартирі. Оскільки вони люди, налаштовані на пригоди, захоплені екстремальними та дослідницькими поїздками, вони розуміли, що їм підійде лише надійний транспортний засіб, який зміг би забезпечити їм затишок та комфорт під час подорожей бездоріжжям та життям поза мережею. Тривалі пошуки та планування привели до думки, що їм потрібна Unimog – військова вантажівка на ходу, яку вдалося придбати на одному з аукціонів. Використовуваний з 1988 року в Австралійських силах оборони він уже не придатний для таких завдань, а ось під трансформацію дуже навіть підходив. Як тільки придбаний усюдихід прибув у майстерню, пара приступила до самостійної ситуації, щоб перетворити його на комфортабельний будинок на колесах.

Оскільки Mercedes-Benz' Unimog – це звичайна вантажівка з відкритим кузовом, ентузіастам довелося замовляти розбірний об'єм розміром 4,2 на 2,4 метри, який згодом і став їх затишним будинком. Але перш ніж це сталося, молоді люди внесли деякі доповнення до самої вантажівки, які підвищили функціональність їхнього мобільного житла. Передбачили встановлення сонячних панелей та висувний тент, що забезпечує захист для зони відпочинку на свіжому повітрі, коли вони планують залишатися в одному місці протягом тривалого часу. Тераса дозволяє збільшувати життєвий простір за хорошої погоди. Також облаштували приховані та місткі системи зберігання, включаючи багажник на даху.

Цікаві особливості: Враховуючи, що дует екстремалів спалахнув ідеєю будівництва повноцінного житла, під час трансформації вони подбали про встановлення висувної поперечини, яка дозволяє тренуватися, де і коли завгодно. По суті, це універсальна модульна силова стійка, яка допомагає підтримувати себе в добрій фізичній формі в будь-якому місці, де б не припарковалися на нічліг або триваліше проживання. При цьому є ще дві сходи, що дозволяють потрапити як до самого будиночка (висота житлового об'єму над землею становить 1,4 метра), так і на його дах.

Враховуючи, що пара мала намір жити у своєму мобільному будинку на постійній основі і далеко від центральних інженерних комунікацій, енергоефективності будинку вони приділили основну увагу. Створення ґрунтовного та максимально безпечного теплоізоляційного шару та правильний вибір матеріалу для обробки внутрішнього простору забезпечують здоровим мікрокліматом та постійною температурою. А ось естетичній привабливості інтер'єру сприяли навички Луї та дизайнерські таланти Кайли.

Будучи теслею зі стажем, йому вдалося оформити приголомшливий житловий простір, в якому переважають натуральні матеріали. Дерев'яні рейкові стелі, фігурна надбудова, що є підтримуючою конструкцією для ліжка, вбудована радіальна шафа, що виконує заодно функцію ванної кімнати, виготовлені на замовлення меблі, натхненні природою кольору та достатнє природне освітлення – все це робить інтер'єр затишним та гостинним. Таке оформлення повністю відповідає перевагам дуету, який хотів мати житло максимально наближене як до природи, так і до сучасного житла.

Якщо говорити про оформлення внутрішнього простору, то автори Novate.ru хотіли б відзначити, що планування є чудовою демонстрацією просторової оптимізації, незважаючи на більш ніж скромні розміри обсягу, встановленого замість кузова вантажівки. З одного боку вдалося організувати справді розкішну вітальню з П-подібним диваном з місцями для зберігання та ефектною оббивкою зі штучної шкіри. Вона стала місцем відпочинку, обіднім куточком, робочим місцем, при цьому перетворюється ще й на зручну спальну зону. Щоправда, для цього доведеться опустити фігурну платформу (автоматичний привід), на якій укладено ортопедичний матрац розміру king-size. Диван і стіл мають органічні закруглені краї, які привносять м'яку, заспокійливу атмосферу, в той час як світлодіодні світильники з різнобарвними вогнями (синхронізуються з музичним центром), перетворюють вітальню на місце для проведення вечірок, що запам'ятовуються.

З огляду на скромні габарити будинку кухня в ньому досить компактна, але цілком функціональна. Гарнітур виконаний у сіро-зелених кольорах, його ефектно доповнює стільниця з цілісного масиву дерева з живим краєм і зелений фартух, викладений з керамічної плитки у вигляді сот. Тут достатньо місця для встановлення глибокої раковини, газової духовки, переносної індукційної варильної панелі, фритюрниці та повнорозмірного холодильника, що полегшує процес приготування та зберігання їжі. Луї прибудував ще й висувну комору на всю висоту житлового об'єму та невелике приховане відділення, яке висувається зі стелі.

Не менш вражає і оформлення ванної кімнати, в якій Кайлі та Луїсу вдалося створити цілком пристойні умови для прийняття водних процедур. Обшита водонепроникними панелями повнорозмірна душова кабіна здається теплою та затишною завдяки дерев'яному піддону для душу, дерев'яній рейковій стелі та бронзово-мідним світильникам. Не обійшлося і без встановлення біотуалету, який можна заховати у спеціальному відсіку (у господарській шафі), коли він не використовується або потрібно прийняти душ. Ще однією дизайнерською знахідкою стало велике дзеркало, яке додає глибини і робить простір більшим і світлішим, а невеликий люк із душового відсіку забезпечує їм прямий доступ до кабіни водія, не залишаючи затишне гніздечко.

Оскільки пара переобладнала вантажівку з конкретною метою – подорожувати найглухішими та непрохідними місцями, які вже точно далекі від цивілізації, без встановлення життєзабезпечених систем та обладнання не обійшлося. Так у мобільному будинку з'явилися: 1275 Вт сонячні панелі, що живлять акумуляторну батарею ємністю 600 Аг, ємність на 200 літрів для питної води та 50-літровий бак для стічних вод.

Насамкінець варто відзначити, що переобладнання завершилося зовсім недавно. Кайла, Луї та три їхні вихованці живуть і подорожують у своєму Unimog вже місяць, і для них цей приголомшливий будинок на колесах означає свободу та пригоди, про які вони так мріяли. На той час вони вже звели «бухгалтерію», підрахувавши всі свої витрати (без урахування того, що всі процеси виконували самостійно). Щодо фінансів, вони заплатили 37 000 доларів за саму вантажівку і витратили близько 70 тисяч на переобладнання та наповнення свого житлового простору.

Це не єдиний приклад, коли бажання реалізувати свою мрію штовхає на такі витрати та важку працю. Вчителька музики також вирішила кардинально змінити своє життя, взявшись за перетворення автобуса, що бачив види.

А це відео нашого каналу буде корисним автомобілістам-початківцям:

Источник: novate.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *