В Києві різко переписали вартість квартир | 100 ІДЕЙ

В Києві різко переписали вартість квартир

2023 року , порівняно з 2022-м, ринок нерухомості відновився. Наприклад, у жовтні 2021 року середня вартість однокімнатної квартири у Києві становила 67 тис. доларів, а зараз – 65,5 тис. доларів (дані lun).

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Щоправда, середня вартість квартир на ринку значно відрізняється від вартості квартир, які вдалося продати. Тобто власники традиційно хочуть за своє житло набагато більше, ніж отримають. Якщо ж зважати на вартість тільки проданих квартир, однокімнатна квартира коштує 56,5 тис. доларів.

Водночас, за даними dim.ria, у середньому однокімнатна квартира у Києві коштує 86,6 тис. доларів. “Середня ціна по Києву вам нічого не скаже. Середня ціна на однокімнатну вам не покаже, за яку ціну ви можете купити квартиру десь не в найновішому ЖК десь у Святошинському районі або тим більше Деснянському, не покаже також, скільки коштує квартира в центрі. Тобто якщо ви дізнаєтесь середню вартість між центром і віддаленим районом, ви отримуєте суму, якою вам буде забагато для покупки житла не в центрі і мало для того, щоб купити житло в центрі”, – розповідає київський ріелтор Максим .

За його словами, набагато корисніше оцінювати вартість нерухомості у конкретному сегменті ринку. За рік, за даними dim.ria, у Києві квартири подорожчали на 9%. Найбільше зростання ціни відбулося у Закарпатській області. Загалом за один рік ціни тут злетіли на 37,8%, до 51,2 тис. доларів за однокімнатне житло. Водночас, у Київській області (без столиці) в середньому квартира коштує 42,9 тис. доларів, а у Львівській – 61,6 тис. доларів.

Вартість нерухомості зросла по всій країні, крім Херсонської області (дані також не враховувалися у тимчасово окупованих регіонах). У Херсонській області за рік вартість однокімнатної квартири знизилася на 25%, до 24,5 тисяч доларів. Значно зросла вартість житла у гривневому еквіваленті.

Так, у жовтні 2021-го однокімнатна квартира в середньому коштувала 1,7 млн. грн. Зараз за таку саму квартиру доведеться заплатити вже 2,48 млн грн (хоча у доларовому еквіваленті ціна і знизилася).

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *