В Україні дорожчає житло у новобудовах | 100 ІДЕЙ

В Україні дорожчає житло у новобудовах

В Україні продовжується зростання цін на ринку нерухомості. Насамперед дорожчає житло у новобудовах. За рік ціни зросли у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Одесі, Дніпрі. При цьому у Києві вартість житла практично не змінилася. Найближчим часом, упевнені експерти, зростання цін продовжиться.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це йдеться у публікації “Фокусу”. Так, за рік ціни у Львові зросли із 44,9 тис. грн за квадрат до 48 тис.; в Івано-Франківську – 22,2 тис. грн та 26,9 тис. грн відповідно. В Ужгороді вартість квадрата трохи просіла – з 39,9 тис. грн. до 39,2 тис. грн. В Одесі середня ціна на первинці знизилася із 38 тис. грн. восени 2022 року до 36 тис. грн. станом на початок вересня, а у Дніпрі – з 43,2 тис. грн. до 41,1 тис. грн. Однак у Києві, за даними ЛУН, середня ціна в новобудовах за рік практично не змінилася – 47,6 тис. грн. за квадрат восени 2022 року порівняно з 47 тис. грн. станом на початок вересня 2023 року.

“Собівартість будівництва вже зросла більш ніж на 35%. Ті, хто будують, по-справжньому відчувають це на собі. Зміна логістичних ланцюжків через втрату виробничих потужностей, релокацію бізнесів, подорожчання сировини, вартість будівельно-монтажних робіт — ось об’єктивні передумови плавного зростання цін з початку року в діапазоні від 10 до 15%, залежно від регіону”, – вважає оглядач ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Найближчим часом у столиці та інших містах країни ціни на квартири в новобудовах зростатимуть, кажуть опитані експертами Фокусом. “Собівартість будівництва за останні півтора року зросла на 40%. Відповідно, і ціни зростатимуть, тому що забудовник має перекрити собівартість. Протягом двох років ціни у гривні на квадратний метр нової квартири зростуть на 40%”, – впевнена Ганна Анісімова, керівник відділу інвестицій та аналітики компанії “Інтергал-Буд”.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *