Українські біженці створили проблему в ЄС | 100 ІДЕЙ

Українські біженці створили проблему в ЄС

У Європі через потік українських біженців стрімко підскочив попит на орендоване житло, пропозиція якого залишається обмеженою. Це призводить до зростання цін та погіршення ситуації на ринку нерухомості й дефіциту житла у європейських містах.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Україну залишили понад 5 млн громадян, частина з яких облаштувалася в столицях ЄС. Тепер європейці нарікають на брак пропозиції та високі ціни на житло, пише Bloomberg.

“У Естонії оренда житла за 2022 рік зросла в середньому на 22%. Середня вартість оренди в Амстердамі зросла на чверть, у Дубліні – на 20%. У Парижі та Берліні темпи зростання перевищили 10%. Експерти попереджають про загрозу зростаючої нерівності: молодим сім’ям та випускникам ВНЗ буде дедалі складніше знайти житло за доступною ціною”, – зазначає видання.

У найбільших містах Європи орендарі стикаються з гострим дефіцитом пропозиції, який підштовхує ціни до рекордно високого рівня. Підвищення ставок по іпотеці змусило людей відмовитися від покупки нерухомості. Інфляція збільшує вартість будівельних матеріалів, перешкоджаючи появі нового житла у ЄС.

Шведська система оренди квартир, що контролюється державою, створила багаторічний список очікування в Стокгольмі та ринок суборенди.

Дефіцит житла особливо гострий у столиці Нідерландів, тому що місто стало магнітом для іноземців.

Населення Дубліна зросло майже на 12% за останні 10 років, оскільки державні податкові пільги дали стимул міжнародним компаніям розмістити там свої європейські штаб-квартири.

У Цюріху, де знаходиться найбільший дослідницький центр Google за межами США, рівень вакансій для оренди квартир становить лише 0,07%, а черги на перегляд квартир регулярно розтягуються на понад 100 осіб.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *