Як відполірувати штучний камінь: поради щодо полірування раковин та стільниць | ivd.ru

Як відполірувати штучний камінь на кухні чи у ванній кімнаті? Ділимося різними рецептами.

Все про полірування

Правила безпечного догляду
Перевірені способи
— Засіб для миття посуду
– Кисневий відбілювач
— Засоби для чищення штучного каменю
– Рослинна олія
– Віски для ручної обробки
— Диски для шліфувальної машинки
Полірувати своїми руками чи викликати майстра

Правила догляду: як повернути блиск штучному каменю

Штучне каміння, з якого роблять кухонні поверхні та сантехніку, діляться на кварцові та акрилові. Іноді до цієї групи включають ливарний мармур і навіть керамограніт. Правила догляду всіх видів приблизно однакові. Але завжди є ризик, що якийсь полімерний компонент у складі матеріалу вступить у реакцію з відносно нейтральним засобом полірування штучного каменю. Щоб знизити ризики серйозних дефектів:

  • дотримуйтесь рекомендацій установників та виробників поверхні;
  • завжди пробуйте засіб на невеликій непомітній ділянці, перш ніж обробляти всю стільницю або раковину;
  • починайте обробку поверхні з м'яких засобів, що щадять, промивайте чистою водою після використання кожного, перш ніж переходити до наступного етапу;
  • використовуйте для обробки тільки м'яку сторону губки, ганчірки з м'якої тканини – без рельєфних візерунків, виступаючих швів, грубих ниток, що стирчать.

Щодня протирайте гарнітур та миття засобом для миття посуду. Бережіть поверхню від контакту з гострими та гарячими предметами. При правильному відході відновлювати блиск не доведеться. Ви захочете зробити ремонт раніше, ніж стан каменю погіршиться.

Чим відполірувати штучний камінь у домашніх умовах

Зібрали список засобів, які допоможуть відполірувати стільницю або раковину зі штучного каменю з мінімальними ризиками.

Миючий засіб для посуду

Поверхня могла втратити блиск через жирну плівку, що утворилася. Хоча щільний агломерат не вбирає забруднення, вони можуть активно накопичуватися на поверхні через недостатньо ретельне щоденне прибирання. Після довгого готування стільницю та раковину потрібно обов'язково промивати мильним розчином. Просто тепла вода не зможе видалити бризки жиру та олії цілком.

Щоб повернути блиск робочої поверхні або миття, за допомогою губки збийте в піну засіб для миття посуду. Помірно покрийте піною весь камінь, не залишаючи сухих ділянок. Залишіть на 5 хвилин. Потім з силою утріть миючий засіб у поверхню. Для цього можна використовувати тільки м'яку сторону поролонової губки або гладку тканину бавовняну без швів. Змийте піну великою кількістю теплої води. Насухо до блиску натріть камінь м'якою губкою чи тканиною. Після цього додаткове полірування може й не знадобитися.

Кисневий відбілювач

Універсальний засіб допоможе повернути сяючу білизну мийці або стільниці з білого штучного каменю. Кисневий відбілювач можна використовувати і для полірування темних або кольорових поверхонь. Але спочатку перевірте результат на непомітній ділянці. Сам агломерат не входить у реакцію з кисневим відбілювачем, але треба переконатися, що пігменти у складі витримають цей вплив.

Щоб знизити ризики для поверхні:

  • робіть із сипучого порошку пасту або розчин, щоб не залишити подряпин;
  • використовуйте засіб, яким можна чистити посуд, а не тільки прати речі;
  • ретельно вивчіть склад – беріть відбілювач зі 100%-м вмістом перкарбонату натрію, добавки непередбачувані.

Найпростіше повернути блиск мийці з агломерату, який витримує контакт із окропом.

  • Заткніть зливний отвір пробкою.
  • Розведіть 1-2 столові ложки відбілювача в окропі до розчинення.
  • Залийте розчин у раковину і відразу долийте окропом до верху.
  • Залишіть на 1-2 години, потім відкрийте злив, промийте поверхню чистою водою, витріть насухо м'якою губкою або сухою тканиною.
  • Якщо ливарний мармур або кварц не переносить окріп, остудіть розчин перед тим, як заливати в раковину. Але збільште час контакту з поверхнею.

Щоб повернути блиск стільниці, зробіть концентрований розчин з кисневого відбілювача та окропу (або гарячої води, якщо ваш камінь не любить сильного нагрівання). Нанесіть на поверхню за допомогою пульверизатора, намагаючись не залишати порожні місця. Через годину змочіть свіжим розчином м'яку губку і ретельно відполіруйте стільницю. Промийте великою кількістю чистої води та розітріть насухо.

Спеціалізована побутова хімія

Використовуйте для чищення стільниць та раковин щонайменше раз на місяць спеціальні засоби для штучного каменю. Вони не просто видаляють стійкі забруднення, а й повертають поверхні з глянцевим фінішем вихідний блиск, запечатують мікроподряпини. Вибирайте засіб з урахуванням типу, складу та навіть кольору каменю. Хороші відгуки на маркетплейсах отримали:

  • Prosept для каменю;
  • Florentina;
  • Bagi Шуманіт для каменю;
  • Grass Azelit для каменю.

Склади можуть бути виготовлені у вигляді рідини або крему. Більшість виробників пропонують вам самостійно визначати інтенсивність дії.

  • Щоб усунути стійкі плями і повернути блиск потьмянілому агломерату, нанесіть склад, витримайте час за інструкцією, потім відполіруйте губкою.
  • Для збереження глянцевого фінішу нанесіть засіб як звичайний миючий, відразу ж змийте або зітріть.

Деякі виробники пропонують після ретельного миття з поліруванням запечатати поверхню гідрофобним складом, що входить до набору. Це збільшує час збирання, але дозволяє довше зберегти блиск.

Рослинна олія

Як відполірувати мийку зі штучного каменю, що втрачає блиск і покривається розлученнями після кожного миття посуду? Вам може допомогти рафінована олія.

  • Промийте раковину спеціалізованим складом або засобом миття посуду.
  • Витріть патьоки і краплі, дайте висохнути.
  • Нанесіть на складений паперовий рушник або ватяний диск третину чайної ложки рослинної олії – будь-якого без різкого запаху і добавок, здатних залишити крихти на рушник. Відіжміть його: масло повинне добре просочити папір або вату, але не капати з них.
  • Почніть натирати раковину, рухаючись з дна до верху. Змочіть другий диск, якщо перший у процесі висох.
  • Протріть промаслену поверхню сухою губкою до стійкого блиску.

Можна використовувати олію і для полірування стільниці. Але масляна плівка на столі може неприємно відчуватися під час роботи, притягувати пил, залишати плями на посуді.

Рідкий віск чи поліроль

Рідкий віск, поліроль, гідрофобізатор – засоби, що повертають блиск штучному кварцу або акрилу, можуть мати різні назви. На відміну від засобів для чищення вони не вимагають змивання, утворюють на поверхні стійку плівку, що не пропускає воду і бруд. Деякі поліролі формують настільки стійке покриття, що для зняття потрібні спеціальні засоби. Не використовуйте такі гідрофобізатори, якщо найближчим часом збираєтеся викликати майстри для закладення стиків та сколів, машинного полірування.

Користуватись рідкими восками дуже просто. Їх втирають у чисте та висушене миття або гарнітур, а потім залишають до повного затвердіння. Воно займає від кількох годин на добу. Найголовніше – правильно вибрати склад. Чим полірувати штучний камінь стільниці чи раковини своїми руками? Шукайте засіб, на упаковці якого зазначено:

  • для штучного каменю – склади тільки для натурального мармуру або граніту не підійдуть, тому що розраховані на більш пористу основу;
  • для ручної обробки – склади, призначені для використання зі шліфувальними машинками, можуть бути занадто густими для рівномірного нанесення;
  • безпечно для контакту із продуктами харчування після затвердіння.

Поліролю для штучного матеріалу потрібно підбирати і за кольором. Темний віск може залишити на світлому акрилі негарні плями. Прозорі склади універсальні. Чорні та білі, нанесені на відповідний агломерат, повертають не лише блиск, а й вихідну яскравість кольору.

Шліфмашинка

Засоби вище допомагають повернути вихідний ступінь глянцю та гладкості каменю без ушкоджень. Якщо він покрився подряпинами, ви хочете зробити матовий фініш глянцевим, не обійтися без орбітальної машини шліфувальної. Для роботи вам знадобляться:

  • абразивні кола із зерном від Р400 та вище;
  • коло з овчини – для фінішного згладжування нерівностей після шліфування;
  • коло з м'якого поролону – для втирання поліролі або воску з гідрофобними властивостями;
  • окуляри, маска та рукавички для захисту від кам'яної крихти;
  • плівка – всі навколишні поверхні потрібно застелити.

Камінь по черзі обробляють різними колами: від найбільшого зерна до м'якого поролону. Щоб уникнути пошкоджень, дотримуйтесь наступних правил безпеки.

  • Для абразивних кіл виставляйте найменшу швидкість обертання. Не змінюйте її різко під час процедури.
  • Навіть якщо потрібно зішліфувати подряпини на невеликій ділянці, кожною насадкою проходьте по поверхні цілком.
  • Оцініть товщину матеріалу перед роботою. Навіть дрібне зерно зніме близько 3 мм. Якщо стару стільницю вже полірували кілька разів, відмовтеся від абразивів. Використовуйте лише м'які насадки з полірувальною пастою. Вона частково приховає дефекти і поверне глянець, хай не так добре, як папір наждачки.

Полірувати самостійно або викликати майстра

Працювати з полірувальною машиною нескладно. Єдиний ризик — стерти занадто тонкий камінь вщент. Але якщо машини вдома немає, дешевше викликати майстрів, ніж купувати інструмент, диски та пасти для однієї процедури. Якісний агломерат потребує полірування раз на кілька років.

Варто звернутися до майстрів, якщо на меблях або сантехніці з'явилися глибокі тріщини та великі сколи. Їх не можна затерти, потрібно реставрувати спеціальними складами. Майстер скаже, чи варто витрачатися на реставрацію з подальшим шліфуванням або простіше встановити нове миття або стільницю.

Источник: www.ivd.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *