Податки на лазні, сараї та теплиці у 2025: що потрібно знати власникам | ivd.ru

2025-го податку на лазні, сараї та теплиці не вводили. Власники такої нерухомості мали оплачувати його і раніше. Розповідаємо, як розрахувати суму, зрозуміти, за що саме треба платити та які штрафні санкції передбачені за несплату.

Все про податок на лазні, сараї та теплиці

Вимоги закону
— За що треба платити
– За що платити не потрібно
– Правила розрахунку
– Пільги
Штрафи та інші покарання

Податок на господарські будівлі: актуальні правила

Новина про податок, що почав діяти з 1 січня, для власників лазень і теплиць на дачі не зовсім правда. За господарські будівлі на ділянці справді треба платити, як і за котедж чи дачний будиночок. Але це правило діє не перший рік. Воно закріплено у ст. 401 таки Податкового кодексу. Пункт «інші будови» у цій статті відноситься якраз до сараїв та альтанок, які належать приватним особам. Гаражі виділено до окремого пункту.

Які лазні та теплиці потрапили під податок

Об'єктом оподаткування може стати невелика альтанка. А просторий сарай із інструментами іноді під дію статті не потрапляє. Як зрозуміти статус об'єкту? Є два критерії, які треба оцінити.

  • Фундамент. Капітальний робить будівництво нерухомим майном, а за нього фізичні особи зобов'язані сплачувати податки державі. Будова, що стоїть на кількох цеглах або колесах, не підлягає оподаткуванню.
  • Можливість перенесення. Не потрібно сплачувати податок на лазні-чани, вагончики чи побутівки, які ви можете перенести на інше місце, не зруйнувавши.

Підключення води, каналізації, централізованого газопостачання іноді також вважають ознакою нерухомого майна, яке не можна перенести в інше місце без руйнування.

Гаражі будь-якого типу і розміру, що окремо стоять, вважаються об'єктом оподаткування. Житлові споруди теж, але для них розмір платежу розраховують за особливою формулою. На колодязі та свердловини поширюється окремий водний податок.

Вважаються об'єктами оподаткування:

  • гараж з дахом та воротами;
  • теплиця на фундаменті – покриття не має значення;
  • літня кухня, до якої підведено воду, газ та каналізаційні труби від септика;
  • лазня, що стоїть на палях, бетонній плиті або стрічці;
  • стаціонарний сарай.

За що не треба платити

Приклади об'єктів, які не потрібно платити.

  • Навіс на вкопаних у землю стовпах.
  • Парник на дугах.
  • Гойдалки.
  • Розбірний пластиковий басейн
  • Бочка або чан для ширяння.
  • Побутівка, що не закріплена на землі.
  • Потужний майданчик для машини під навісом на стовпах.
  • Гараж, який є частиною будинку.
  • Паркан на фундаменті.

Податкова служба «бачить» лише будівлі, які є в ЄДРН. Щоб включити лазню чи сарай до реєстру об'єктів нерухомості, потрібно викликати на ділянку кадастрового інженера. Він визначить статус будівництва, оцінить кадастрову вартість всього, що вважатиме нерухомим майном. Надалі за нею розраховуватимуть податок.

Який податок платити за лазню на дачній ділянці: нормативи та правила розрахунку

Самостійно розраховувати суму платежу чи подавати окрему декларацію не потрібно. Щорічно ФНП розсилає квитанції з податком на майно фізичних осіб — паперові чи електронні. Суму платежу за сараї, лазні та теплиці, зареєстровані в ЄДРН, вже буде включено до цієї квитанції. Якщо ви не сплатите податок у строк, зазвичай до початку грудня, то інформація про борг щодо нього з'явиться на Держпослугах.

ФНП розраховує платежі за лазні та сараї за їхньою кадастровою вартістю, яку визначає Росреєстр. А ставки встановлюють місцева влада. Вони можуть становити:

  • від 0% до 0,3% кадастрової вартості однієї споруди до 50 кв. м;
  • 0,5% інших об'єктів;
  • 2,5% для будівництва дорожче 300 млн рублів, незалежно від її площі.

Для перерахунку кадастрової вартості можна звертатися до Росреєстру.

Щоб дізнатися про актуальні ставки для свого міста або селища, перейдіть на сайт ФНП. Виберіть «Податок на майно ФО» та свій регіон. Знайдіть у списку назву свого населеного пункту і перейдіть в нього.

Хто і як може отримати пільги

Пільги передбачені ст. 407 НК РФ.

  • Федеральні. Діють у всіх галузях РФ. Поширюються окремі категорії громадян: героїв Росії, інвалідів, пенсіонерів. Повний перелік осіб зазначено у ст. 407 НК РФ.
  • Місцеві. Влада міста або селища може знизити ставки або звільнити від податку почесних громадян багатодітні сім'ї.

Інформацію про місцеві та федеральні пільги можна знайти на сайті ФНП.

Також звільняється від податку одна господарська будівля площею до 50 кв. м, якщо воно не використовується у підприємницькій діяльності.

Федеральні та місцеві пільги повинні застосовуватись автоматично при розрахунку суми. Якщо податкова не зважила на пільговий статус, можна подати до неї заяву, додавши пенсійне посвідчення, інший доказ. ФНП враховуватиме пільгу у наступних податкових періодах. А переплачене цього року зарахується до наступного платежу.

Що буде, якщо не сплатити податок на теплиці у 2025 році

Якщо вам прийшла квитанція з розрахованою сумою, то при простроченні на неї нараховуються пені у відсотках від суми недоїмки – 1/300 від ключової ставки ЦП щодня. На Держпослугах відображається актуальна заборгованість з усіх податків на майно з усіма пені. Квитанцію на оплату можна знайти в особистому кабінеті на сайті ФНП. За боргу понад 30 тисяч рублів не можна виїхати за кордон, зареєструвати угоди з будь-якою нерухомістю.

З 2025 року справді розпочалася робота з незареєстрованою нерухомістю, особливо у Московській області. Можливо, у майбутньому збільшаться штрафи за «нелегальні» сараї та теплиці, які оподатковуються. За відмову від реєстрації нерухомості діє штраф від 1,5 до 2 тисяч рублів (ст.19.21 Адміністративного кодексу). Щоб вільно розпоряджатися власністю та жити без боргів, викликайте кадастрового інженера після будівництва кожної капітальної будівлі, так ви позбавите себе проблем у майбутньому.

Источник: www.ivd.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *