Що краще: ванна або душова, порівняння зручності, практичності та вартості для квартири та будинку | ivd.ru

Що краще: ванна чи душова? Компактний піддон у розі чи розкішна чаша з гідромасажем? Порівняли вартість установки, практичність та відчуття комфорту від різної сантехніки – оцініть та вибирайте.

Що врахувати при виборі: ванна чи душова

Правила та норми
Важливі фактори
Вільна площа
– Підключення комунікацій
– Розмір сім'ї
– Дизайн санвузла
Порівняння цін
Плюси та мінуси кожного варіанту

Правила та норми

Чи можна поміняти у квартирі ванну на душову кабіну? Мийка, унітаз, ванна чи душ – обладнання, яке вказано у плані БТІ. Будь-які зміни в ньому потрібно узгоджувати, у тому числі заміну ванни душовою кабіною або піддоном. Тобто якщо ви хочете поміняти одне обладнання на інше, спочатку необхідно отримувати дозвіл для цього.

Що заборонено у багатоквартирному будинку?

  • Заливати водяні та каналізаційні труби у стяжку.
  • Робити душовий трап – злив у підлозі, загальний для всієї кімнати.
  • Переносити сантехніку до житлових приміщень.
  • Перевищувати навантаження на плити перекриття – стяжка до 5 см і чавунна ванна до 2 м завдовжки швидше за все пройдуть за нормами. Проконсультуйтеся зі спеціалістами, якщо плануєте багато додаткових блокових перегородок, встановлення джакузі або чаші з натурального мармуру, помітне підвищення рівня підлоги.

Що не регламентується?

  • Огородження для душової кабіни – можна зробити скляні дверцята та пластикові глухі стінки або поставити піддон у кут та завісити шторкою.
  • Розміри та форми сантехніки – головне, врахувати навантаження на плити перекриття та залишатися у початкових межах приміщення.
  • Додаткові функції – гідромасаж, підсвічування.

У приватному будинку ви не обмежені нічим, крім правил безпеки.

Що практичніше – ванна або душова кабіна: критерії вибору для квартири та будинку

Що вибрати – ванну чи душову? Щоб відповісти на це питання, потрібно оцінити розмір санвузла та розрахувати бюджет.

Розмір санвузла

Є крихітні сидячі чаші та просторі душові кабіни, де миються стоячи. Але стандартна ванна завжди буде більшою за душовий піддон. У сучасних студіях від відомих забудовників санвузол, як правило, суміщений та маленький. У ньому поміститься лише піддон або компактна кутова кабіна. Деякі планування дозволяють викроїти місце для чаші, але при відмові пральної машини. Іноді у ЖК є пральні самообслуговування, що дозволяють відмовитись від неї.

Якщо плануєте ремонт у маленькому санвузлі, орієнтуйтесь на такі розміри:

  • недорога чаша, де може влаштуватись напівлежачи людина середньої комплекції – 140х70 см зовні;
  • маленька сидяча ванна – від 105х70 см;
  • найменший піддон чи кабіна – 70х70 см.

Кутові або заокруглені моделі тільки здаються маленькими. Скошений кут не впливає зовнішні габарити.

Внутрішня ширина ванни або піддону не повинна бути меншою за 48 см. Навіть для стрункої людини це мінімум. Людям у тілі краще особисто перевірити сантехніку перед покупкою.

Перед будь-якою сантехнікою потрібно залишити вільне місце, щоб ви могли підійти до неї.

Під час створення проекту дивіться як на розміри сантехніки, а й у висновки води та каналізації. Будь-які гнучкі підводки та гофри збільшують ризик протікання. У відкритому вигляді труби псують інтер'єр. А короб зменшить і так обмежений простір.

У маленькій квартирі не слід забувати і про місця для зберігання. Хоча піддон менший за чашу, простір під нею і бортики можна використовувати для зберігання побутової хімії. А над нею – для підвісної сушильної системи для білизни. Якщо ви оберете душ, доведеться шукати місце для сушарки, підвісної шафи.

Поставити повноцінну ванну у невеликому санвузлі допоможуть такі прийоми.

  • Перенесення пральної машини на кухню, у комору, коридор. Доведеться витрачатися на підведення та надійну систему аквастоп. Але не слід думати, як вписати побутову техніку в інтер'єр санвузла.
  • Набір раковини над пральною машиною. Монтаж навісної пральної машини. Вмиватися буде незручно, і широкий плед у маленьку пральну машину не поміститься. Але якщо ви любите полежати у теплій пінній воді, можна змиритися з цими незручностями.
  • Об'єднання ванної та туалету. Єдиний суміщений санвузол – не найкраще рішення для великої родини. Але якщо проблема черг у ванну з ранку не стоїть гостро, знос стінки може трохи збільшити корисну площу. Переконайтеся, що перегородка не несе і заздалегідь отримайте дозвіл на перепланування.

У просторій кімнаті від 6 кв. м можна вільно розмістити будь-яку сантехніку. Якщо складно вирішити, що зручніше – ванна або душова кабіна, поставте обидва варіанти.

Особливості водопроводу та каналізації

Від ванни доведеться відмовитись у наступних випадках.

  • Ви грієте воду накопичувальним водонагрівачем. Навіть великої моделі вистачить лише заповнення чаші. Щоб сполоснутися проточною водою від піни, доведеться гріти бак цілком і чекати не менше години.
  • Ви бажаєте зменшити комунальні платежі. Шанувальники душа витрачає на 2-3 кубометри води на місяць менше, ніж любителі піни.
  • Ви живете у будинку з септиком. Сім'я з 3 людей, які по черзі прийняли ванну ввечері, виллє в каналізацію близько 450 літрів води. Септик на 6 кубів заповниться через 10-15 днів такого миття.

Душ практичніший і для водопроводу зі слабким натиском. Ви просто втомитеся чекати, поки чаша наповниться.

На заповнення середньої чаші піде від 150 літрів води. На 5 хвилин під душем – 30-60 літрів. Сучасні лійки з аераторами допомагають зменшити споживання води непомітно для власника. Хоча, звісно, прийняти душ можна і стоячи у ванні.

Склад сім'ї

Сантехніка має відповідати вашому способу життя.

Для кого зручніша ванна?

  • Сім'я з дитиною. Для дітей чаша стає домашнім басейном. На думку педіатрів, плавання у теплій воді з перших днів життя сприяє розвитку м'язів. І ванну для купання новонароджених набагато зручніше ставити у велику чашу: так на підлозі буде менше бризок. Дошкільникам теплі ванни часто рекомендують як засіб для розслаблення перед сном. Дитині, яка не дуже любить купатися, простіше заманити у ванну, де плавають улюблені іграшки, ніж під струмені душа, які «колють» та «джгут», на думку деяких чутливих малюків.
  • Спортсмени. Тепла вода з морською сіллю – ефективний спосіб розслаблення після тренування.
  • Дівчина, яка стежить за своєю зовнішністю і часто робить удома різні процедури. Полежати у теплій воді з маскою на обличчі – аналог спа.

Для кого зручніша душова кабіна?

  • Сім'ї з літніми, маломобільними людьми, які страждають від обмеженої рухливості. Просторий низький піддон або злив у підлозі, додаткові поручні, встановлене в кабіні сидіння дозволять їм митися без сторонньої допомоги або полегшать роботу, що доглядає. Високий борт чаші стане непереборною перешкодою.
  • Великі сім'ї з дітьми-школярами, які мають лише один санвузол. Для них практичніший найпростіший душ, без додаткових ефектів на зразок тропічної зливи. Під ним не захочеться стояти годинами, тож черг під дверима не буде, рахунки за комуналку не стануть сюрпризом.
  • Власники великих собак. Мити лапи зручніше у низькому піддоні. Ідеальний варіант – зробити окреме миття для собачої гігієни. Але це можливо не у всіх квартирах.

Дизайн санвузла

У сучасний мінімалістичний інтер'єр легко вписати будь-яку сантехніку – з чашею або піддоном, з металу з емаллю, акрилу, каменю. Вибирайте рішення з нейтральним дизайном, у класичних білих, чорних, сріблястих кольорах. До них просто підібрати нову плитку або фарбу, якщо ви наважитеся на косметичний ремонт санвузла. Кольорова сантехніка може стати оригінальним акцентом. Але варто більше і швидко набридає.

Вибирати трохи простіше, якщо ви хочете оформити санвузол у стилі ретро, кантрі, прованс. Округлена ванна з білого або кольорового мармуру ливарного буде гармонійно виглядати і в такому вимогливому інтер'єрі. А низький емальований піддон зі скляними стінками видасться чужорідним елементом.

У продажу можна знайти душові кабіни під старовину: з огорожею з матового скла з малюнком, складної форми. Але вони дорожчі за мінімалістичні і вимагатимуть заміни, якщо ви захочете поміняти стиль інтер'єру. Вписати компактний піддон в ретросанвузол допоможе фігурна стійка з лійкою під старовину, тканинна фіранка з характерним принтом.

Дизайнери радять вибирати для маленьких санвузлів лаконічні стилі, що ставлять на перше місце функціональність, а не естетику. Окремі ванни на левових лапах і фантазійне оздоблення – рішення для просторих кімнат.

Що дешевше: ванна чи душова кабіна

Вартість ванни складається:

  • із чаші з підставкою;
  • змішувача, лійки та тримача для неї;
  • екран;
  • гофри для каналізації.

Монтаж відносно нескладний та недорогий. Але його ціна може зрости через доставку. Навіть у вантажний ліфт увійде не всяка чаша: доведеться платити за підйом на поверх вручну.

Мінімальна ціна душової включає:

  • піддон з підставкою та екраном;
  • зливну систему;
  • душову стійку з лійкою;
  • кріплення для шторки.

Якщо раніше у вас стояв душ або змінюєте розташування змішувача, враховуйте витрати на підключення до водопроводу: доведеться нарощувати труби, закривати підведення коробом. Ціни на цю роботу сантехнік зможе розрахувати лише на місці.

Якщо ви плануєте перепланування санвузла із заміною ванни на душ, обговорюйте із майстром ціну на роботи під ключ. Для піддону або кабіни потрібно робити додаткову гідроізоляцію стін у зоні встановлення, міняти підведення водопроводу та зашивати її коробом.

У новобудові з чорновим оздобленням або новому котеджі економ-варіант душа обійдеться дешевше за ванну як мінімум на 10%. Ремонт санвузла у вторинному житлі потрібно обговорювати з майстром на місці: дуже багато факторів доведеться врахувати.

Ванна або душова: за і проти

Ванна

Плюси ванни:

  • місце для релаксації;
  • зручно купати дітей;
  • більше варіантів дизайну – від ретро на левових лапах до “космічних” чаш з панелями управління;
  • менше ризик витоків, бризок на підлозі.

Мінуси:

  • велика витрата води;
  • велика вага та розміри.

Душ

Плюси душової кабіни:

  • компактні розміри;
  • економія води та енергії для її нагрівання;
  • зручність для маломобільних людей

Мінуси:

  • для багатофункціональних кабін – складний пристрій, що підвищує ризик поломки;
  • для сантехніки зі скляними елементами – довге прибирання, ризик травм;
  • для піддонів зі шторками – відсутність комфорту, вічні бризки на підлозі.

Порівняйте плюси та мінуси, оцініть розміри кімнати та бюджет і вирішіть, що краще для вас – повноцінна ванна або душовий куточок.

Источник: www.ivd.ru

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *