Багато людей вірить, що займатися спортом потрібно лише для того, щоб схуднути — проте це далеко не єдиний і зовсім не головний плюс | 100 ІДЕЙ

Багато людей вірить, що займатися спортом потрібно лише для того, щоб схуднути — проте це далеко не єдиний і зовсім не головний плюс

Багато хто вірить, що займатися спортом потрібно лише для того, щоб схуднути. Тренування — зрозуміло, при дефіциті калорій в раціоні — дійсно допомагають скинути вагу, проте це далеко не єдиний і зовсім не головний їх плюс. Доведено, що спорт допомагає знизити ризик розвитку найрізноманітніших захворювань і впоратися зі стресом, а ще це спосіб розширити кругозір і завести нових друзів, інформує Ukr.Media.

Зміцнюємо серце

Ті, хто регулярно займається спортом або фізкультурою, рідше страждають від захворювань серцево-судинної системи. Наприклад, за статистикою, люди, які ведуть активний спосіб життя, мають більше шансів уникнути гіпертонії.

Почати займатися спортом заради здоров'я серця ніколи не пізно — навіть якщо раніше ви вели сидячий спосіб життя. Це підтвердив експеримент американських вчених: вони спостерігали за людьми, які почали займатися швидкою і північною ходьбою в середньому віці. З'ясувалося, що для них знизився ризик розвитку серцевої недостатності.

Зміцнюємо легені

Помірне, але регулярне фізичне навантаження корисне для легких: вправи допомагають зберегти їх еластичність і збільшити обсяг. Займатися спортом можна навіть з легким і середнім ступенем астми — правда, після консультації лікаря.

Зміцнюємо м'язи і розвиваємо гнучкість

Силові і функціональні тренування допомагають розвивати мускулатуру тіла, забезпечують здоров'я суглобів і кісток, що важливо для людей різного віку. Розтяжка і йога позитивно позначаються на поставі і допомагають розвинути гнучкість.

А нова робота японських вчених показала, що регулярне виконання вправ для зміцнення м'язового корсета пов'язана зі зниженням смертності від усіх причин.

Робимо здоровим сон

Доведено, що спорт допомагає швидше засипати. А деякі з тих, хто приймає снодійне, помічають, що після тренувань для засипання їм потрібно менше дозування. Денна сонливість теж зазвичай знижується.

Зміцнюємо психіку

Фізичне і психічне здоров'я пов'язані. Регулярні вправи покращують настрій і допомагають знизити тривогу. Люди, які займаються спортом тривалий час, зазвичай, більш впевнені в собі, у них краще розвинені лідерські якості і почуття відповідальності. Вони частіше позитивно відповідають на питання, чи щасливі вони.

Корисні для ментального здоров'я заняття йогою: дихальні практики в сукупності з фізичними вправами допомагають сконцентруватися і заспокоїтися.

Робимо життя цікавішим

Особливо добре займатися спортом на вулиці: пейзажі змінюються, і це вносить різноманітність в сірі будні. Вчені припускають, що заняття на свіжому повітрі приносять більше користі, ніж тренування в приміщенні. Учасники досліджень стверджували, що отримують від спорту на вулиці більше задоволення, ніж від занять вдома або в залі, а також помічали зниження рівня напруги і стресу.

Розширюємо коло знайомств

Спорт хороший і тим, що допомагає налагоджувати соціальні зв'язки: під час тренувань люди знаходять нових друзів. Особливо часто це відбувається на заняттях, які вимагають взаємодії учасників, наприклад, на танцях і в командних іграх.

Рекомендації ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) наполягає: заняття спортом дуже важливі в повсякденному житті. Людям у віці від 18 до 64 років ВООЗ рекомендує приділяти спорту не менше 150 хвилин на тиждень. Це можуть бути дуже прості заняття: звичайна ходьба, їзда на велосипеді, рухливі ігри, танці, інше активне дозвілля. Якщо це високоінтенсивні вправи (біг, аеробіка), досить 75 хвилин на тиждень.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *